Прем’єр-міністр Японії і Президент України провели телефонну розмову

Прем’єр-міністр Японії Йошіхіде Сугамо провів телефонну розмову з Президентом України Володимиром Зеленським 14 квітня.

Прем’єр-міністр Суга заявив, що Україна є важливим партнером, розділяє такі базові цінності, як свобода, демократія і верховенство права, і Японія послідовно підтримує зусилля України щодо впровадження реформ, зокрема в рамках співпраці “Великої сімки (G7)”. Президент Зеленський подякував Японії за підтримку України і лідери двох країн вітали розвиток двосторонніх відносин.

Президент Зеленський повідомив про недавнє загострення ситуації на сході України, в свою чергу Прем’єр-міністр Суга заявив, що Японія послідовно підтримує суверенітет і територіальну цілісність України і стурбована погіршенням ситуації на сході України.

Прем’єр-міністр Суга висловив серйозну стурбованість односторонніх спроб змінити статус-кво в Східно-Китайському і Південно-Китайському морях. Крім того, прем’єр-міністр Суга рішуче засудив нещодавній запуск Північною Кореєю балістичних ракет і закликав до порозуміння та співпраці в напрямку швидкого вирішення проблеми викрадення японських громадян. Президент Зеленський висловив підтримку позиції Японії.

  Три теми "Великої сімки", які варто запам'ятати

Джерело: офіційний сайт посольства Японії в Україні.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини