ГоловнаВізиЄвропа запроваджує нову плату за в'їзд для туристів

Європа запроваджує нову плату за в’їзд для туристів

Після двох років коливань правил в’їзду та прикордонних обмежень, пов’язаних із COVID, мандрівники з деяких країн, які планують відвідати Європу, наступного року зіткнуться з новими вимогами – щоправда, не пов’язаними з пандемією.

До наступної весни Європейська система інформації та авторизації подорожей (ETIAS) запровадить обов’язкову реєстрацію для іноземних туристів та почне стягувати плату у розмірі 7 євро (близько 7,40 доларів США) з іноземних мандрівників за відвідування більшості європейських країн.

Хоча цей збір називають “податком на відвідувачів”, насправді це плата за подання заяви для мандрівників, які звертаються за дозволом ETIAS, який необхідний для в’їзду в будь-яку з 26 країн ЄС та Шенгенської зони на строк до 90 днів. Заявлена ​​мета обов’язкової реєстрації, попередньої перевірки та відповідних зборів – допомогти зміцнити безпеку кордонів регіону.

Система ETIAS поширюється лише на мандрівників, які в’їжджають із однієї з 62 іноземних країн, які наразі мають безвізовий доступ до країн-членів ЄС та Шенгенської зони, включаючи США. Тим, хто має отримувати візу для відвідування країни, не потрібно турбуватися про подання заяви через ETIAS.

Ця система схожа на автоматизовану систему Міністерства внутрішньої безпеки США Electronica System for Travel Authorization (ESTA), яка визначає право негромадян, що подорожують за безвізовою програмою (VWP), на в’їзд до США.

Аналогічно, ETIAS використовуватиме технологію для реєстрації, попередньої перевірки та моніторингу іноземних відвідувачів, при цьому програмне забезпечення звірятиме їх профілі з урядовими списками та базами даних перед видачею дозволу на в’їзд. Це покликано додати ще один рівень захисту від таких загроз, як злочинність, тероризм та “нелегальна міграція”. Інформація про відвідувачів, зібрана в процесі, також використовуватиметься для відстеження даних з метою бізнесу та туризму.


Згідно The Points Guy, Жан-Клод Юнкер, який був президентом Європейської комісії, коли ETIAS був вперше оголошений у 2016 році, тоді зауважив: “Нам потрібно знати, хто перетинає наші кордони. Таким чином, ми знатимемо, хто їде до Європи ще до того, як вони попадуть сюди».

Хоча ця нова система попередньої авторизації мандрівників розроблялася протягом кількох років після деяких затримок, ETIAS планує почати роботу в повному обсязі до травня 2024 року.

Безвізові мандрівники повинні будуть зареєструвати свою інформацію та відповісти на кілька запитань через онлайн-портал ETIAS, а потім чекати на дозвіл до відправлення до пункту призначення. Для більшості заявників отримання дозволу триватиме не більше кількох хвилин. Однак якщо реєстрацію заявника буде зазначено, її доведеться переглядати вручну. Існує також процедура оскарження, якщо заявку буде відхилено.

Як тільки система запрацює, авіакомпанії та інші постачальники транспортних послуг будуть зобов’язані перевіряти статус дозволу ETIAS у пасажирів, перш ніж пропустити їх на борт літака. Безвізові відвідувачі, які бажають в’їхати на наземних кордонах, також матимуть доступ до електронного кіоску, де вони можуть заповнити свою заяву.

Раніше DIP повідомляв, що Євросоюз може оцифрувати процес оформлення шенгенських віз.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Число ночівель туристів до ЄС у 2023 році було рекордним

Статистичне управління Євросоюзу (Eurostat) повідомляє, що туристи провели загалом...

У другій половині 2024 року запрацюють нові правила в’їзду до країн Євросоюзу

Країни Євросоюзу планують перехід на Entry/Exit System (EES) до...

Європейський Союз кардинально змінює правила в’їзду та виїзду

З другої половини 2024 року правила в'їзду до Шенгенської...

ЄС запустить систему в’їзду ETIAS не раніше 2025 року

Нову пропускну систему для відвідування країн ЄС, так звану...