ГоловнаВізиЄвросоюз може оцифрувати процес оформлення шенгенських віз

Євросоюз може оцифрувати процес оформлення шенгенських віз

Європейська комісія планує оцифрувати процес отримання шенгенських віз. Заявники зможуть подавати анкету онлайн, а за рахунок зниження навантаження на консульські служби зменшаться збори за оформлення документа.

Представники ЄК заявили, що перехід на онлайн-платформу, де оброблятимуться запити громадян, відбудеться не раніше 2025 року. Зазначається, що багато туристів змушені стикатися з певними труднощами під час відправлення паперів на розгляд до консульств: найчастіше їм доводиться долати значні відстані до найближчого візового центру, на що зазвичай потрібен додатковий час.

«50% власників шенгенських віз вважає її отримання досить обтяжливим. Настав час, щоб ЄС надав швидку, безпечну веб-платформу для подання заяв на отримання візи до ЄС для громадян 102 країн, які потребують дозволу на в’їзд до Євросоюзу», – заявила Комісар ЄС з внутрішніх справ Ілва Йоханссон.

Завдяки цифровізації сама процедура отримання візи стане набагато простішою та безпечнішою: оплата буде здійснюватися через єдину онлайн-систему, крім того, у разі відвідування за одну поїздку кількох країн сервіс самостійно визначить, візу якої держави необхідно оформити. Також на порталі буде вся актуальна інформація щодо необхідних документів для короткострокового відвідування тієї чи іншої території Шенгенської зони.

Проте особам, які вимагають візу вперше, які отримали новий закордонний паспорт, або тим, чиї біометричні відомості вже застаріли (вони зберігаються в базі даних в середньому 5 років), все ж таки доведеться особисто звернутися за в’їзним документом.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Дві нові країни вступлять до Шенгенської зони

Ще дві європейські країни вступили до Шенгенської зони. Йдеться...

Болгарія скасувала спрощений прикордонний контроль із Кіпром

Болгарський уряд офіційно скасував спрощений прикордонний контроль між Болгарією...

Число ночівель туристів до ЄС у 2023 році було рекордним

Статистичне управління Євросоюзу (Eurostat) повідомляє, що туристи провели загалом...

У другій половині 2024 року запрацюють нові правила в’їзду до країн Євросоюзу

Країни Євросоюзу планують перехід на Entry/Exit System (EES) до...