ЮНЕСКО позбавив англійське місто Ліверпуль статусу всесвітньої спадщини

Англійське місто Ліверпуль був виключений зі списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, тому що нові будівлі підірвали привабливість його вікторіанських доків, що зробило його лише третім об’єктом, віддаленим з престижного списку.

Ліверпуль був внесений до списку Всесвітньої спадщини культурної організації США в 2004 році, поряд з такими пам’ятками, як Велика Китайська стіна, Тадж-Махал і Пізанська вежа.

Після голосування в Китаї членами Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО заявила, що нові будівлі в Ліверпулі підривають «автентичність і цілісність» міста.

Ліверпуль – рідне місто Бітлз – був включений до списку спадщини в знак визнання його ролі в якості одного з найважливіших портів світу в 18-19 століттях і за його архітектурну красу.

Джоан Андерсон, мер Ліверпуля, сказала, що рішення про виключення міста зі списку було «незрозумілим» через десять років після останнього візиту офіційних осіб ЮНЕСКО. Андерсон сказала, що сподівається оскаржити це рішення.

  Результати дослідження: більш тривалий інтервал між дозами Pfizer підвищує рівень антитіл

«Я дуже розчарована та занепокоєна», – сказала вона. «Наш об’єкт всесвітньої спадщини ніколи не був в кращому стані, оскільки він отримав сотні мільйонів фунтів стерлінгів інвестицій».

Єдині інші об’єкти, раніше позбавлені титулу, – це заповідник дикої природи в Омані в 2007 році після браконьєрства і втрати місця існування, а також долина Ельби в Дрездені в Німеччині в 2009 році, коли через річку був побудований чотирисмуговий міст.

Маркування спадщини дає історичним місцям доступ до фінансування природоохоронних заходів ООН, а також можливість їх включення в туристичні путівники по всьому світу.

  Результати дослідження: більш тривалий інтервал між дозами Pfizer підвищує рівень антитіл

Загроза виключення зі списку нависла над Ліверпулем з 2012 року після того, як ЮНЕСКО попередила, що плани будівництва квартир і офісів зруйнують міський пейзаж.

Плани будівництва нового стадіону футбольного клубу «Евертон» на території колишніх доків були схвалені раніше в цьому році, незважаючи на заперечення природоохоронних органів.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини