ГоловнаLifeStyleУ Британії продали найбільший у світі природний чорний діамант

У Британії продали найбільший у світі природний чорний діамант

Enigma, найбільший у світі природний чорний діамант вагою 555,55 карата (111,11 грама), проданий за 3,16 мільйонів фунтів стерлінгів (3,75 мільйона євро) на онлайн-аукціоні Sotheby’s у Лондоні, повідомляє AFP.

Алмаз був зареєстрований як найбільший природний чорний діамант у світі у 2004 році, а у 2006 році як найбільший огранований у світі.

На відміну від класичних діамантів, які видобувають з-під землі, чорні діаманти знаходять на поверхні, тому деякі експерти вважають, що їхнє походження є позаземним, пояснює Sotheby’s.

Цьому типу алмазів від 2,6 до 3,2 мільярда років, що передує появі динозаврів.

“Вважається, що цей тип чорного алмазу може бути або від удару метеоритів, що виділили хімічні пари, або від позаземного походження, що виникло внаслідок вибухів наднових, що утворили алмазні астероїди, які зрештою зіштовхнуться із Землею”, – заявили в тендері.

У Британії продали найбільший у світі природний чорний діамант

Такі алмази знаходять лише у Бразилії та Центральноафриканській Республіці. Завдяки своїй структурі вони є одними з найтвердіших і практично неможливо їх подрібнити.

Діамант Enigma був куплений наприкінці 1990-х років. Тоді він важить 800 каратів. Його полірували понад три роки до нинішньої форми із 55 гранями.

Рекордна ціна діаманту, проданого на аукціоні, належить «Рожевій зірці» – 71,2 мільйона доларів з 2017 року.

Свіжі новини

Погода

Також читайте