ГоловнаLifeStyleВчені розкрили секрет, чому їжа в літаку стає несмачна і як підвищити...

Вчені розкрили секрет, чому їжа в літаку стає несмачна і як підвищити апетит на висоті

Быльшысть туристів, ймовірно, погодяться, що їжа в літаку – одна із найгірших. І справа не в тому, що авіакомпанії набирають поганих кухарів. Завдяки вченим тепер стало ясно, що проблема криється в чомусь іншому. Про це розповів оксфордський професор Чарльз Спенс.

Відпочиваючі вже давно скаржаться на харчування у літаку. Зазвичай їжа під час польоту приносить мало задоволення, а тепер з’ясувалося, що загадка криється не в навичках кухарів і не в продуктах, з яких приготовані страви. Справа в смакових рецепторах.

Примітка: Раніше DIP писав на цю тему, подробиці читайте у матеріалі з фото: «Нужна їжа в літаках: туристи поділилися фотографіями найгірших обідів у польоті».

Оскільки носові проходи пасажирів втрачають вологу через сухе повітря в літаках, смакові рецептори стають менш сприйнятливими. Це посилюється тим, що низький тиск у салоні також знижує рівень кисню у крові туристів. Це погіршує нюх відпочиваючих, що у свою чергу знижує смакові відчуття. Це ланцюгова реакція в організмі є головною причиною, чому їжа здається несмачна під час перельоту.

Крім того, за словами професора, шум двигунів теж впливає на сприйняття: він робить їжу гіршою, у точнішому вираженні спотворення відчуттів становить 10 відсотків. «Нижчий тиск у салоні, сухе повітря і гучний шум двигуна – все це притуплює нашу здатність відчувати смак і запах їжі та напоїв», – розповів експерт.

Втім, не все втрачено. У професора є секрет, здатний зробити їжу в літаку смачнішою: «Використання навушників з шумозаглушенням насправді може бути одним із найпростіших способів покращити смак їжі та напоїв на висоті».

Хоча їжа в літаку зазвичай не є улюбленою частиною польоту відпочиваючих, деякі з цим не мають проблем, навпаки, для деякої частини пасажирів «літачна» їжа – приємне проведення часу і вони жахливо сумують за нею. Пандемія ускладнила авіаперельоти, і деякі відпочиваючі відчайдушно намагаються повернути собі часи, що передували пандемії, поїдаючи їжу для літаків на землі.

Так, авіакомпанії та їх постачальники харчування, побачивши попит, стали продавати надлишки продуктів харчування ностальгуючим відпочиваючим. Наприклад, компанія Garuda Indonesia зайшла так далеко, що включила пластикову тацю та столові прилади у свій асортимент.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «П’ять суперпродуктів для зміцнення імунітету».

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода