ГоловнаLifeStyleТуристам дані поради як уникнути шахраїв у таксі та ресторанах

Туристам дані поради як уникнути шахраїв у таксі та ресторанах

“Не розслабляйтеся”, – закликали експерти туристів, які збираються відпочити на новорічні канікули у подорожі. Зберігати пильність туристу доведеться, починаючи від покупки туру – де його готові “нагріти” шахраї, що видають себе за турфірми та готелі. Далі на нього чекають жадібні таксисти та ресторатори. Але на всіх шахраїв є свої методи боротьби – запевняють експерти.

Поради для туристів такі:

Таксисти – хоч жадібні таксисти біля аеропортів та вокзалів вже стали легендою, вони нікуди не поділися, і не лише в Україні. Британського туриста, наприклад, розвели на 55 фунтів (майже 2000 тис. гривень) за поїздку Парижем в 3 км. Інший парі туристів порадили заплатити 218 фунтів (більше 8000 тис. грн.) За поїздку в аеропорт, також в Парижі. Туристам радять користуватися інтернетом і дізнаватися про реальні ціни. Ще одна порада для «свіжоприбулих» – попередити готель про свій приїзд. Готелі не тільки пропонують послугу трансферу – до речі, і українські нерідко теж і за гідними цінами – але і можуть врятувати у разі зіткнення з шахраєм-водієм. Як заявила Лексі Алфорд, рекордсменка світу, наймолодша жінка, яка побувала у всіх країнах світу, спосіб наступний: «Якщо ви приїдете в готель, і лічильник виявиться неймовірно високим, відмовтеся платити. Зайдіть в готель та попросіть про допомогу. Якщо ж це не спрацює, скажіть їм, щоб вони викликали поліцію. Швидше за все, водій здасться».

Ресторани: всі ціни в меню та всі написи дрібним шрифтом необхідно перевірити – настійно радять туристам. У туристичних місцях ресторани задирають ціни абсолютно безсоромно – є ризик сплатити шалені суми за воду та перекус, попереджають туристів. Традиційна «фішка», додають експерти – вказувати ціну за меню за 100 грам – причому цю інформацію друкують приміткою та дрібним шрифтом – у результаті туристи «попадають» на астрономічні суми, на кшталт японських туристів в Італії, яким довелося заплатити за з’їдену рибу майже 16 тис. у гривневому еквіваленті.

Обмін валюти. Курс місцевих грошей необхідно перевірити в інтернеті перед поїздкою, щоб не потрапити до несумлінних обмінників. До речі, як правило, туристичні спільноти рекламують місця з непоганим обмінним курсом. Також необхідно уявляти, як виглядає місцева валюта – оскільки «всучити» дрібну купюру замість великої туристу, який не особливо розуміє місцеві гроші – універсальний вид шахрайства по всьому світу.

Шахрайські “турфірми”. Ця зараза цілком успішно існує й в Україні. Туристам рекомендують не купуватись на пропозиції неймовірно низьких цін, особливо в соцмережах, особливо якщо «готель» або «турфірма» починає негайно тиснути на туриста, щоб той сплатив покупку в стислий термін банківським переказом – це майже гарантовано шахраї. «Якщо щось здається надто добрим, щоб бути правдою, це майже напевно так. Не передавайте свої гроші, доки не переконайтесь, що це справжня угода», – радить редактор відділу подорожей The Sun Рорі Боланд.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Жінкам слід почати їсти більше цієї риби».

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Нам не вистачає 2-х годин: у популярній країні попросили Єврокомісію зробити 26 годин на добу

Норвежцям завжди здається, що на добу не вистачає часу....

У Єгипті біля курорту Шарм-ель-Шейх сів на мілину і зруйнував рідкісний кораловий риф танкер що плив до Росії

На єгипетському курорті Шарм-ель-Шейх сталася НП: біля курорту сів...

В Туреччині почалися арешти через смерть туристів

В Анталії почалися арешти через смерть туристів: як пишуть...

Це неправда: Маск розкрив брехню про долю людства

Знаменитий американський мільярдер Ілон Маск заявив, що людство має...