ГоловнаLifeStyleПілот розповів, чому треба тримати шторку ілюмінатора відкритою під час посадки

Пілот розповів, чому треба тримати шторку ілюмінатора відкритою під час посадки

Підняти столи, привести крісла у вертикальне положення, відкрити шторки ілюмінатора – будь-хто, хто літав хоча б раз у житті, знає правила підготовки літака до посадки. Тримати ілюмінатор відкритим – одне з найважливіших правил техніки безпеки. Докладніше про це розповів у соцмережах пілот однієї з британських авіакомпаній.

За словами експерта, стюардеси просять пасажирів відкривати шторки на вікнах під час зльоту та посадки на випадок, якщо літак зіткнеться з надзвичайною ситуацією, наприклад, аварійно приземлиться. У цей час туристам без паніки необхідно швидко евакуюватися, тому, швидше за все, вони не матимуть часу на те, щоб відкрити шторку ілюмінатора, звикнути до денного світла і швидко покинути літак.

«Мета полягає в тому, щоб дозволити вашим очам пристосуватися до рівня зовнішнього освітлення, щоб у разі надзвичайної ситуації, коли вам доведеться швидко евакуюватися, вас не засліпив раптовий спалах світла. З тієї ж причини вимикають світло в салоні під час посадки вночі – щоб ваші очі звикли до темряви на випадок, якщо вам доведеться негайно залишати повітряне судно», – розповів пілот.

Генеральний директор мережі авіаційної безпеки Харро Рантер додав британським ЗМІ, що відкрита шторка важлива, щоб оцінити обидві сторони літака на безпеку під час евакуації. «Якщо буде потрібно евакуація, важливо бачити, що відбувається зовні. Якщо з одного боку видно полум’я, вам доведеться евакуюватись через інший вихід».

Раніше DIP писав про один із аеропортів у Європі, який застосував унікальний підхід для забезпечення авіабезпеки з використанням «свинського патруля» – подробиці тут.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода