ГоловнаТуризмОголошено, у якому році міжнародний туризм повністю відновиться

Оголошено, у якому році міжнародний туризм повністю відновиться

UNWTO (Міжнародна туристична організація при ООН) зберігає оптимізм щодо відновлення міжнародних поїздок, хоча дату повного відновлення відсуває все далі і далі – наразі йдеться про 2025 рік. Відновлення залежить від багатьох факторів, і не в останню чергу – від ситуації з російським вторгенням в Україну. При цьому відновлення відбуватиметься нерівномеріно. Такі дані озвучив єгипетським ЗМІ Аль-Батуті – економічний радник ЮНВТО, член Європейської економічної комісії ООН та член правління Німецької туристичної асоціації.

Для початку зазначимо, що Єгипет він обнадіяв, повідомивши, що країна приверне близько 7,5 млн. туристів цього року. Причому не за рахунок Росії: він прогнозує, зокрема, що обсяг німецького туризму збільшиться до Країни Пірамід приблизно на 30-35% порівняно з минулим роком, і це компенсує втрати в туризмі з українського та російського ринків.

Загалом прогноз такий: цього року глобальний туристичний рух досягне 68% від рівня, що існував до COVID-19. У 2023 році очікується, що цей показник збільшиться до 82%, потім до 97% у 2024 році і повністю відновиться лише до 2025 року з очікуваним припливом 1,5 млрд. міжнародних туристів. Причому в деяких країнах темпи відновлення будуть вищими, ніж в інших.

Так, міжнародні поїздки з Північної Америки показали покращення вже у 2021 році та зросли на 15% порівняно з аналогічним періодом минулого року. США стали найбільшим ринком виїзних подорожей у світі у 2021 році. У 2022 році кількість рейсів, що вилітають із Північної Америки, досягне 69% від рівня 2019 року, а в 2024 їм передбачили повне відновлення.

У Європі, як запевнив Аль-Батуті, кількість міжнародних вильотів сягне 69% від показників 2019 року. Але переважно це будуть поїздки на короткі відстані. І навіть у 2025 році експерт обіцяє Європі всього 98% від рівня 2019 року – і якщо паливно-економічна криза утримається в рамках, а війна «не пошириться за межі України». «Росія була п’ятим за величиною ринком виїзних поїздок у світі у 2019 році, тоді як Україна посіла дванадцяте місце. Відтепер обмежені виїзні поїздки з цих країн перешкоджатимуть відновленню туризму в Європі загалом», – додав експерт.

В Азіатсько-Тихоокеанському регіоні за його прогнозом також трапиться затримка у відновленні, і кількість рейсів, що вилітають з регіону у 2022 році, досягне лише 67% від рівня 2019 року через відносно повільне скасування обмежень на поїздки та тенденції до оновлення місцевих правил під час спалаху COVID-19. Тут головний «винуватець» – Китай, який колись був найбільшим ринком виїзних поїздок у регіоні та світі, але не виявляє жодних ознак послаблення своїх суворих прикордонних заходів у короткостроковій перспективі.

«Загальний обсяг міжнародних поїздок відновиться до рівня, що існував до пандемії, до 2025 року, але оскільки намітилося кілька довгострокових зрушень і короткострокових тенденцій, попит на туризм може виглядати зовсім інакше», – підсумував Аль-Батуті.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини