ГоловнаТуризмНа тлі паніки Україна закликає іноземних мандрівників зберігати спокій

На тлі паніки Україна закликає іноземних мандрівників зберігати спокій

Після евакуації членів сімей дипломатів у Києві, Вашингтон на чолі з президентом Байденом зробив заяву про те, що американським туристам необхідно залишити Україну «через загрозу російського вторгнення». Звісно, ​​повідомлення викликало хаос серед іноземних туристів, причому настільки, що головний туристичний сайт України змушений був закликати численних мандрівників зберігати спокій.

За даними преси, відповідальність за перебільшення перспективи російського наступу на Україну президент Зеленський поклав на Захід, заявивши, що «ця паніка» може завдати шкоди економіці нашої країни. З аналогічною заявою «припинити повідомлення» про загрозу російського нападу Зеленський звернувся і до президента Байдена, бо це спричинило непотрібні панічні настрої, повідомив CNN із посиланням на неназваного українського чиновника.

«За словами Президента та Ради національної безпеки та оборони України, причин для паніки немає, і ситуація на українському кордоні залишається під контролем», – поспішило заспокоїти іноземних мандрівників українське туристичне відомство. А джерело, близьке до Зеленського взагалі відзначило, що «американцям у Києві безпечніше, ніж у Лос-Анджелесі».

Сьогодні українська туристична кампанія закликає іноземних мандрівників відвідати «величний Київ, неспальний Харків, ароматний Львів, затишні Чернівці, захоплюючу Одесу, могутнє Запоріжжя, дивовижний Херсон». У повідомленні відомства додано, що Україна – «приваблива, дружня, фантастична та особлива країна». У ньому також стверджується, що країна «відкрита та безпечна для туристів».

Проте керівництво європейських країн по-іншому оцінює ситуацію, у зв’язку з чим майже всі іноземні туристи розпочали евакуацію. За даними Euronews із посиланням на повідомлення європейських урядів, іноземних мандрівників закликали негайно залишити Україну. Одними з перших це зробили британський та норвезький уряди.

Читайте також:Туреччину знову можуть закрити для російських туристів, тепер надовго“.

Так, Міністерство закордонних справ Великобританії заявило, що «британські громадяни в Україні мають виїхати зараз, поки що доступні комерційні кошти». Уряд Норвегії вчинив аналогічним чином, закликавши всіх норвежців негайно залишити Україну «у зв’язку із серйозною та непередбачуваною ситуацією» в країні.

Посольство Великобританії в Києві, як і раніше, відкрите, проте не зможе надавати особисту консульську допомогу, попередила британська влада. «Британським громадянам не слід очікувати посилення консульської підтримки у зв’язку з евакуацією за цих обставин», – йшлося у повідомленні Міністерства закордонних справ. Тим не менш, FCDO просить британських туристів в Україні зареєструвати свою присутність, щоб надсилати їм найсвіжішу інформацію.

Позиція норвезької влади трохи відрізняється від британської: Міністерство закордонних справ рекомендувало всім громадянам негайно покинути Україну. Відомство застерегло від туристичних поїздок ближче ніж на 250 км від українсько-російського кордону. Міністерство також рекомендувало утриматися від будь-яких поїздок до Білорусі, за винятком столиці – Мінська. В даний час норвезьким туристам в Україні рекомендовано звернутися за практичною допомогою до свого страховика та скористатися комерційними маршрутами виїзду.

Також читайте: Вартість відпочинку в Туреччині подорожчає на 100%: названі терміни та причини

Згідно з заявою на сайті уряду, у разі погіршення ситуації з безпекою «дипломатична служба матиме обмежену можливість допомагати норвезьким громадянам у цих областях». Уряд також попросив норвезьких мандрівників, які опинилися в Україні, зареєструватися в додатку Reiseklar, щоб влада могла надсилати додаткову інформацію.

Перерахуємо країни, які також рекомендували утриматися від поїздок в Україну:

  • Уряд Нідерландів порадив своїм громадянам якнайшвидше покинути Україну. З міркувань безпеки Нідерланди перенесли свій дипломатичний пост із Києва до Львова.
  • Японія також закликала всіх туристів евакуюватися з небезпечної території та уникати подальших поїздок в Україну, «незалежно від цілей».
  • Уряд Латвії рекомендував своїм громадянам не виїжджати в Україну через проблеми з безпекою, що зберігаються.
  • А потім інші країни Європи приєдналися до цього списку: Іспанія, Італія, Литва, Німеччина тощо. На ранок неділі таких країн набралося вже 35 років.

Більше того, зранку стало відомо, що великі британські страховики розіслали власникам літаків офіційне попередження, що через 48 годин перестане діяти страховка повітряних суден в Україні, повідомляє українське видання «Країна». За словами джерела, це означає, що з вівторка роботу українських авіакомпаній буде заблоковано, тому що польоти взятих у лізинг літаків, що становлять більшість у парках усіх авіакомпаній, не зможуть підніматися у повітря без страховки.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Стоматолог розповіла, як чистити і що їсти, щоб зуби сяяли білизною».

Свіжі новини

Погода

Також читайте