ГоловнаЕкономікаВ Румунії паніка через борошно, цукор, кукурудзу та олію

В Румунії паніка через борошно, цукор, кукурудзу та олію

Істерія з приводу соняшникової олії спостерігається не лише у Бухаресті, а й у решті Румунії. Великі супермаркети вирішили обмежити продаж деяких продуктів, таких як борошно, цукор, масло та кукурудза, повідомляє сайт HotNews з посиланням на інформацію місцевих ЗМІ.

З магазинів почали зникати цукор та олія, пише Gazeta de Sud, яка додає, що зараз купують найдешевші продукти, а основна продукція все ще знаходиться в магазинах.

Олія, борошно та цукор швидко зникають з прилавків.

Деякі мережеві магазини в Яссах почали обмежувати кількість олії, цукру чи борошна, які можуть купити покупці, до 5 штук на особу. Страх, що «ціни піднімуться».

“Ми закликаємо споживачів бути відповідальними та не купувати більше, ніж їм необхідно для щоденного споживання”, – йдеться у заяві Асоціації великих роздрібних мереж Румунії. У ньому відзначається значне збільшення попиту на швидкопсувні продукти харчування.

“З метою запобігання спекуляції та забезпечення збалансованого постачання всього населення магазини можуть вживати окремих та тимчасових заходів щодо обмеження продажів певних продуктів”, – наголошується в заяві.

Останні дані Національного інституту статистики показують, що борошно, цукор, кукурудза та олія подорожчали більше, ніж інші продукти в Румунії. Паніка відіграє важливу роль у підвищенні цін, зазначає hotnews.ro.

Проте влада неодноразово запевняла, що проблем із забезпеченням країни продовольством немає. “Румунія має достатні запаси продовольства і продуктів, що не швидко псуються, на складах і в магазинах достатньо товарів, і влада перебуває в постійному контакті з роздрібними мережами”, – заявив у суботу прес-секретар уряду Дан Курбунару.

Свіжі новини

Погода

Також читайте