ГоловнаТуреччинаВсім залишатися в готелях: туристи в Анталії отримали попередження про майбутню повінь...

Всім залишатися в готелях: туристи в Анталії отримали попередження про майбутню повінь і торнадо

На головну курортну провінцію Туреччини – Анталію, насувається торнадо та повінь. Про це туристів попередило Головне управління метеорології країни, опублікувавши заяву-попередження, в якій вона достроково надала очікуваним погодним умовам небезпечний жовтий код.

За даними Sol Haber, відомство попередило відпочиваючих про зливи і грози, очікувані по всій Анталії цього тижня і наказали всім сидіти в готелях і не виходити на вулицю, тим більше на пляж. Таким чином частину своеї відпустки туристам доведеться провести в номерах.

Наведемо витримку із заяви:

«Періодичні та сильні локальні грози очікуються у провінції Анталія та затоці Анталії до полудня у вівторок, 02.11.2021. Передбачається, що сильні дощі можуть призвести до несприятливих наслідків, таких як повені, грози, град, перебої на дорогах, сильні раптові вітри і шторми, а також торнадо над морем. Важливо, щоб військово-морські установи та організації, зацікавлені сторони та громадяни були обережні щодо негативних наслідків, які можуть бути спричинені сильними погодними явищами, та стежили за поточними прогнозними звітами з актуальними метеорологічними попередженнями, які опублікує Головне управління метеорології».

ДОВІДКА: Відповідно до міжнародних стандартів, погодні умови визначаються шкалою кольорових значень. Код кольору, який позначає ступінь небезпеки погодних явищ, дозволяє доступним чином повідомити, наскільки серйозними є погодні умови, що склалися або прогнозуються. Шкала кодів складається з чотирьох кольорів, що є певними рівнями ризиків прогнозованих явищ погоди:

  • Зелений – сповіщення про погоду не потрібне. Погода не є небезпечною, несприятливих явищ погоди не очікується.
  • Жовтий – погода є потенційно небезпечною. Можливі несприятливі явища (опади, грози, пориви вітру, високі чи низькі температури та інших.), які становлять загрозу окремих видів соціально-економічної діяльності.
  • Помаранчевий – погода небезпечна. Є ймовірність стихійних лих, завдання шкоди. Погодні умови становлять реальну загрозу – шквали, зливи, грози, град, спека, морози, снігопади, хуртовини та ін.
  • Червоний – дуже небезпечна погода. Є ймовірність великих руйнувань та катастроф. Можливі метеорологічні явища екстремальної інтенсивності (ураган, зливи, дуже сильні снігопади, великий град, надзвичайна пожежна небезпека та ін.), які можуть спричинити серйозні матеріальні збитки та людські жертви.

Раніше аналогічне попередження отримали і туристи в Єгипті, який відпочиває на курорті Хургада. Подробиці читайте у матеріалі «На Червоному морі оголошено режим НП: Хургада готується до шторму, який зіпсує відпочинок туристам».

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Єгипет накриває депресія та різкі погодні гойдалки з піском та пилом

Єгипет накриває депресія — у метеорологічному сенсі: саме так...

На курорти Туреччини обрушилася стихія: ресторани зруйновано, яхти затоплено

Передбачений шторм прийшов до Туреччини – на курорти обрушилася...

У Європі масово скасовують авіарейси через шторм

Ряд європейських аеропортів скасували безліч авіарейсів через шторм "Піа",...

На курортну столицю Туреччини повернулося літо: туристи заполонили пляжі

Грудень в Анталії перетворився на справжнє море задоволення для...

Туристів попередили про небезпеку, що насувається на Туреччину

Туристів попередили про небезпеку, що насувається на Туреччину. Як...