ГоловнаЕкономікаТурист заправив автомобіль у Туреччині та був здивований місцевими цінами на бензин

Турист заправив автомобіль у Туреччині та був здивований місцевими цінами на бензин

Мандрівник побував у Туреччині та розповів, скільки коштує бензин у республіці, яка забезпечує себе нафтою лише на 7 відсотків. Країна, яка закуповує нафту «на стороні», за логікою має продавати бензин усередині країни за високими цінами, однак у Туреччині ситуація набагато цікавіша. Своїми спостереженнями турист поділився у блозі.

Як зазначив автор, Туреччина закуповує нафту в основному в Росії та Ірану, проте «ціни, як не дивно, досить прийнятні». Подорожуючи республікою, турист помітив кілька мережевих заправок «Айгаз» і «Лукойл». За його словами, асортимент палива там дещо відрізняється від українського. Найчастіше можна зустріти тільки бензин марки Аі-95, а Аі-92 та Аі-98 практично не знайти, принаймні у Стамбулі. Вартість літра бензину в перерахунку на гривню дорівнює 23 гривні.

Також читайте: Туреччину розкуплять повністю, вільних місць не буде: озвучено найдефіцитніші для туристів місяці 2022 року

При цьому автор зробив висновок, що багато автомобілістів все-таки вважають за краще економити, оскільки на заправках він виявив одразу два види дизельного палива.

«Зимовий дизель як такий у Туреччині не потрібен, особливо у прибережних районах із м’яким кліматом. Так що відрізняються види солярки виключно присадками, що миють систему і нібито підвищують потужність двигуна. Дизель у Туреччині називається «motorin» і коштує він 22,5-23 гривні за літр.

Альтернативою дорогою «солярці» є газ, який у Туреччині менш популярний, ніж у пострадянських країнах. «Пропан у Туреччині коштує близько 9 лір, тобто приблизно 18 гривень за літр. Враховуючи, що переведений на газ двигун витрачає в середньому на 15-20% більше палива, то за ціною їздити на газ і бензин виходить приблизно однаково. Як наслідок, немає сенсу і «заморочуватись» з переведенням авто на газобалонне обладнання», – додав турист.

Далі автор навів дані щодо мінімальної оплати праці – у Туреччині це 4’250 лір, що у переведенні на гривні за сьогоднішнім курсом становить приблизно 8700 грн. Проте ця цифра з’явилася лише з настанням 2022 року. Минулого року мінімальна оплата була в 1.5 рази меншою.

«Якщо брати до уваги цю цифру [8700 гривень], то на свій мінімальний дохід турок зможе купити приблизно на 30% більше палива ніж українець. Хоча місцеві кажуть, що чотири тисячі лір у них вважаються непоганим заробітком, а багато хто працює за три тисячі лір на місяць і навіть менше. От і здогадуйся, кому вірити: людям чи статистиці…», – резюмував автор.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: ««Правило екватора»: які продукти не можна їсти після 15:00».

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода