ГоловнаСШАСША заявляють, що Ізраїль окупував Західний берег, сектор Газа та Голанські висоти

США заявляють, що Ізраїль окупував Західний берег, сектор Газа та Голанські висоти

Державний департамент США уточнив, що вважає Західний берег територією, окупованою Ізраїлем.

“Це історичний факт, що Ізраїль окупував Західний берег, сектор Газа та Голанські висоти після війни 1967 року”, – заявив журналістам речник Державного департаменту США Нед Прайс.

«Насправді, у Доповіді про права людини за 2020 р. використовується термін «окупація» в контексті поточного статусу Західного берега. Це була давня позиція попередніх адміністрацій обох партій протягом багатьох десятиліть», – додав він.

Прайс зробив свої заяви у відповідь на запитання про те, чому Державний департамент США відмовився від використання терміна “окуповані території” у щорічному звіті з прав людини, першому з щорічних звітів, опублікованому після вступу на посаду президента США Джо Байдена в січні 2021 року, і чи вказує це на “тип постійних змін у політиці” та “продовження політики під адміністрацією Трампа”.

Хоча Прайс підтвердив, що Західний берег є окупованою територією, він ухилився від питання про те, чи вважала адміністрація, що ізраїльські колоніальні поселення були незаконними.

У доповідях про практику в галузі прав людини до 2020 року відбулася зміна, яку колишній президент США Дональд Трамп вніс у звіт, в якому він замінив фразу “Ізраїль та окуповані палестинські території” на “Ізраїль, Західний берег та Газа”.

“Цей розділ звіту охоплює Ізраїль у межах лінії Угоди про перемир’я 1949 року, а також Голанські висоти та території Східного Єрусалиму, які Ізраїль окупував під час війни в червні 1967 року і де згодом розширив своє внутрішнє законодавство, юрисдикцію та адміністрацію”.

«США визнали Єрусалим столицею Ізраїлю в 2017 році, а суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами в 2019 році. Мова в цьому звіті не має на меті висловити позицію щодо будь-яких питань остаточного статусу, які слід узгодити між сторонами конфлікту, включаючи конкретні межі ізраїльського суверенітету в Єрусалимі або межі між Ізраїлем та будь-якою майбутньою палестинською державою”.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Туристка із Сінгапуру зникла безвісти під час відпустки в Іспанії

Повідомляється, що 39-річна громадянка Сінгапуру прилетіла до міста Хавеа...

Потужне виверження вулкана відбулося в Індонезії

В Індонезії сталося сильне виверження вулкана Руанг. Влада побоюється...

Єгипет накриває депресія та різкі погодні гойдалки з піском та пилом

Єгипет накриває депресія — у метеорологічному сенсі: саме так...

У Туреччині назвали наскільки готелі підвищать ціни

Якщо в Туреччині хочуть отримати дохід від туризму, який...

Для туристів запустили безкоштовний рейс без вказівки кінцевого пункту: про нього капітан оголосив за 2 години після зльоту

Оригінальним способом вирішила порадувати своїх туристів – учасників програми...