США заявляють, що Ізраїль окупував Західний берег, сектор Газа та Голанські висоти

Державний департамент США уточнив, що вважає Західний берег територією, окупованою Ізраїлем.

“Це історичний факт, що Ізраїль окупував Західний берег, сектор Газа та Голанські висоти після війни 1967 року”, – заявив журналістам речник Державного департаменту США Нед Прайс.

«Насправді, у Доповіді про права людини за 2020 р. використовується термін «окупація» в контексті поточного статусу Західного берега. Це була давня позиція попередніх адміністрацій обох партій протягом багатьох десятиліть», – додав він.

Прайс зробив свої заяви у відповідь на запитання про те, чому Державний департамент США відмовився від використання терміна “окуповані території” у щорічному звіті з прав людини, першому з щорічних звітів, опублікованому після вступу на посаду президента США Джо Байдена в січні 2021 року, і чи вказує це на “тип постійних змін у політиці” та “продовження політики під адміністрацією Трампа”.

Хоча Прайс підтвердив, що Західний берег є окупованою територією, він ухилився від питання про те, чи вважала адміністрація, що ізраїльські колоніальні поселення були незаконними.

  Авіатранспорт США готовий до злету

У доповідях про практику в галузі прав людини до 2020 року відбулася зміна, яку колишній президент США Дональд Трамп вніс у звіт, в якому він замінив фразу “Ізраїль та окуповані палестинські території” на “Ізраїль, Західний берег та Газа”.

“Цей розділ звіту охоплює Ізраїль у межах лінії Угоди про перемир’я 1949 року, а також Голанські висоти та території Східного Єрусалиму, які Ізраїль окупував під час війни в червні 1967 року і де згодом розширив своє внутрішнє законодавство, юрисдикцію та адміністрацію”.

«США визнали Єрусалим столицею Ізраїлю в 2017 році, а суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами в 2019 році. Мова в цьому звіті не має на меті висловити позицію щодо будь-яких питань остаточного статусу, які слід узгодити між сторонами конфлікту, включаючи конкретні межі ізраїльського суверенітету в Єрусалимі або межі між Ізраїлем та будь-якою майбутньою палестинською державою”.

  США склали рейтинг країн, в які не рекомендують подорожувати
Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

SpaceX запускає на МКС 4 астронавтів

У травні минулого року SpaceX стала першою комерційною космічною компанією, яка доставила астронавтів на Міжнародну космічну станцію (МКС). Цей новаторський момент був також першим...

Гаваї оголошені головною столицею веселок в світі

Веселка - одне з найкрасивіших природних явищ природи. Нове дослідження «Секрети кращих веселок на Землі» оголосило Гаваї веселковою столицею світу. На Гаваях багато веселок,...

Незважаючи на обіцянку залишатися політичною силою, Дональд Трамп майже зник із суспільного життя

Вийшовши з Білого дому в січні, Дональд Трамп пообіцяв залишатися силою в політиці США. Так що трапилося? Холодного ранкового січня у Вашингтоні президент США Дональд...

Байден заборонить американським банкам купувати борг російського уряду на первинних ринках

Президент Джо Байден у четвер випустить розпорядження, в якому дозволить уряду США санкціонувати будь-який сектор російської економіки, і використовуватиме його для обмеження можливості Росії...
Погода

Останні новини