ГоловнаРосіяРосійські туроператори звинуватили Туреччину у «підриві довіри» через літаки, яких більше не...

Російські туроператори звинуватили Туреччину у «підриві довіри» через літаки, яких більше не пустять до країни

Російські туроператори поки не планують переглядати польотні програми до Туреччини через останні «санкційні новини» – подробиці про них читаєте тут. Експерти ринку роз’яснили про літаки, які потрапили під останню заборону: двома словами, до списку потрапили не так багато бортів, які туроператорам є, чим замінити. Однак в умовах, коли туристи і так вичікують, не поспішаючи бронювати літній відпочинок у Туреччині, такі «сюрпризи» можуть негативно позначитися на відпочинку — Туреччині буквально дорікнули «підриву довіри».

Насамперед, як повідомляє АТОР, заборона торкнулася не «всіх боїнгів»: у списку санкцій близько 30 літаків, яким за інформацією турецького Airporthaber відмовлено в обслуговуванні та заправці у зв’язку з вимогою влади США. Офіційного підтвердження санкцій від турецької влади поки що не було — також зазначають експерти асоціації. Але якщо санкції й запровадять, основний удар на себе візьме перевезення з регіонів, туроператорські програми постраждають меншою мірою – запевняють експерти.

Нагадаємо, згідно з заявою турецького видання Airporthaber, у Туреччині «припинено надання різних послуг літакам, зробленим у США та перебувають під російсько-білоруським контролем». Рішення прийнято згідно з рішенням Міністерства митниці та торгівлі, причому на пряму вимогу з боку Штатів, точніше, у зв’язку з листом Управління промисловості та безпеки про експортну практику Міністерства торгівлі США. Всього в цьому списку виявилося всього 30 бортів, причому в основному “Аерофлоту” – у нацперевізника в даному списку значаться 2 широкофюзеляжні Boeing-777, які літають у складі а/к “Росія” і 15 Boeing-737. Також у списку п’ять Boeing-737 авіакомпанії S7, 4 Boeing-737 авіакомпанії Utair, 2 Airbus-320 та 321 авіакомпанії “Ямал”, а також по одному “Боїнгу” “туроператорських” авіакомпаній AZUR Air та “Ікар”.

Найбільш постраждалий “Аерофлот” на даний момент заявляє, що санкції ніяк не відбилися, польоти виконуються за штатним розкладом. В авіакомпаніях заявляють, що «санкційні» літаки є чим замінити. Також заявлено, що завершити польотні програми зимового розкладу авіакомпанії, які постраждали від санкцій, можуть виконувати дозаправку в Сочі, причому цей «маневр» нібито вже випробуваний.

«Виходячи із самого списку літаків, туроператорське перевезення санкції зачіпають найменшою мірою. Здебільшого (якщо рішення і справді офіційно прийняте) воно може вплинути на регулярні рейси до Стамбула з регіонів, але не на літні чартери», – коментують експерти АТОР. Однак для літнього сезону може виявитися вирішальним – і в негативний бік «Турбулентність на ринку може негативно позначитися і на глибині бронювання, і доставці росіян до літніх турів до Туреччини. До напрямку може бути підірвана довіра: туристи вирішать, що країна надто часто змінює свою позицію щодо туристів із Росії, а авіасполучення з нею нестабільне», – коментують російські експерти асоціації.

При цьому турринок також зазначає, що російські туристи і так не впевнені в доступності літньої Туреччини, таку картину показують результати раннього бронювання. За оцінками експертів, воно знизилося на 30% до минулого року — де березень також не відрізнявся стабільністю. Росіяни продовжують скиглити – «заборони, які розходяться із заявами уряду Туреччини про те, що країна не має наміру вводити санкції проти Росії, може призвести до того, що кількість розчарованих туристів стане ще більшою».

Свіжі новини

Погода

Також читайте