ГоловнаМіжнародні організаціїНАТОРосія попередила Захід про необхідність припинити військово-політичну активність в Арктиці

Росія попередила Захід про необхідність припинити військово-політичну активність в Арктиці

Росія стурбована зростанням активності НАТО в Арктиці і бачить небезпеку “ненавмисних інцидентів” у регіоні, заявив Микола Корчунов, голова Комітету старших посадових осіб Арктичної ради, повідомляє ТАРС.

Минулого місяця Фінляндія та Швеція, які розглядають можливість вступу до НАТО, провели давно заплановані спільні навчання з альянсом, зазначає БТА.

За словами Корчунова, крім ризиків для безпеки, така діяльність може завдати екологічної шкоди в Арктиці.

У четвер заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв попередив НАТО, що у разі вступу Швеції та Фінляндії до НАТО Росія може розмістити в Калінінградській області ядерну зброю та гіперзвукові ракети.

Більше того, Корчунов попередив Захід, що спроби створити альтернативний формат Арктичної ради матимуть негативні наслідки. За його словами, це “приведе лише до створення розділових ліній та посилить відцентрові тенденції, від чого постраждають колективні принципи, на основі яких ухвалюються рішення в Арктичному регіоні”.

Корчунов пояснив, що вимушене призупинення роботи Арктичної ради “негативно позначається на роботі щодо підвищення добробуту населення Арктики та особливо корінних народів Півночі, представники яких мають статус постійних учасників цієї організації.”

3 березня всі країни Арктичної ради, окрім Росії, виступили з письмовою заявою про вихід зі складу учасників засідань, що проводяться під головуванням Росії. Їхнє рішення було пов’язане із війною в Україні.

Арктична рада – це міжурядова організація арктичних країн. До неї входять Данія (разом із Гренландією та Фарерськими островами), Канада, Фінляндія, Ісландія, Норвегія, Швеція, Росія та США. Минулого року Росія по ротації взяла головування в організації від Ісландії. Термін повноважень президента становить два роки.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Через навчання НАТО в Європі затримуються сотні авіарейсів, 800 вильотів будуть перенаправлені

Найбільші в історії навчання з розгортання військово-повітряних сил НАТО...

Сеул оголосив про успішне випробування своєї першої твердопаливної ракети

Південна Корея заявила, що успішно провела випробувальний запуск своєї...

НАТО: Ми не можемо допустити вакууму у сфері безпеки Арктики

НАТО не може допустити утворення вакууму безпеки в Арктиці,...

Американський військовий літак розбився у Норвегії під час навчань НАТО

На півночі Норвегії розбився військовий літак США із чотирма...

У Норвегії розпочалися великі військові навчання з НАТО

Великі військові маневри за участю 30 000 військовослужбовців НАТО...