ГоловнаМіжнародні організаціїНАТОНАТО: Ми не можемо допустити вакууму у сфері безпеки Арктики

НАТО: Ми не можемо допустити вакууму у сфері безпеки Арктики

НАТО не може допустити утворення вакууму безпеки в Арктиці, де Альянс бачить «зростаючу стратегічну конкуренцію» між Росією та Китаєм, заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг.

«Ми не можемо допустити вакууму безпеки на Крайній Півночі. Це може розпалити амбіції Росії, поставити під загрозу НАТО і призвести до прорахунків та непорозумінь», – сказав Столтенберг.

«Ми також спостерігаємо підвищений інтерес Китаю до регіону. Китай визначає себе як країну, розташовану поблизу Арктики, і прагне посилити тут свою присутність», – додав він.

Про це Столтенберг заявив під час візиту на базу Бардуфос на півночі Норвегії, де альянс проводить великомасштабні військові навчання під назвою «Холодна відповідь».

Виступаючи там на прес-конференції, він сказав, що останніми роками Москва активізувала свою військову активність в Арктиці, модернізуючи свої існуючі бази та будуючи нові, що є очевидною ознакою того, що вона має намір стати домінуючим гравцем у регіоні.

Кольський півострів Росії, що межує з арктичною Норвегією, є домом для російського Північного флоту з великою концентрацією ядерної зброї та численними військовими об’єктами.

«З усіх цих причин Крайня Північ є критично важливим районом для всіх союзників. Саме тому НАТО збільшило свою військову присутність на півночі», — сказав Столтенберг, термін повноважень якого було продовжено на один рік через вторгнення Росії до України поблизу Сходу. фланг НАТО.

Навчання Cold Response, проведені в Норвегії цього місяця, спрямовані на перевірку спроможності членів НАТО та партнерів Швеції та Фінляндії прийти на допомогу іншій державі-члену у складних погодних умовах.

Близько 30 000 військовослужбовців беруть участь у повітряних, морських та наземних навчаннях, найбільших маневрах, організованих Норвегією з часів закінчення холодної війни.

Давно заплановані навчання стали ще важливішими після вторгнення Росії в Україну.

“Холодна відповідь – важлива доктрина, не в останню чергу у світлі безглуздого і безрозсудного нападу Росії на Україну”, – сказав Столтенберг.

“Звичайно, ми шкодуємо, що Росія відмовилася спостерігати за цими навчаннями, але ще більше нам шкода, що Росія ніколи не запрошує нас взяти участь в обов’язковому спостереженні та інспектуванні її навчань”, – продовжив Столтенберг.

“Не можна забувати, що війна, яку зараз веде президент Путін проти України, спочатку була замаскована під навчання”.

Екологічно вразлива Арктика як має важливе стратегічне значення, а й містить значні запаси нафти, газу та корисних копалин.

І хоча зміна клімату призводить до скорочення морського крижаного покриву з руйнівними наслідками, танення льодів відкриває шлях для судноплавства між Східною Азією та Європою, який значно коротший за перетин Суецького каналу.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Джо Байден обговорив з союзниками США війну Росії в Україні

Президент США Джо Байден обговорив сьогодні з союзниками США...

Росія попередила Захід про необхідність припинити військово-політичну активність в Арктиці

Росія стурбована зростанням активності НАТО в Арктиці і бачить...

Союзники домовилися: НАТО спрямує в Україну важке озброєння

Представники альянсу заявили, що країни-члени НАТО домовилися про постачання...

Глава НАТО: ми маємо готуватися до довгої війни в Україні, ми входимо у критичну фазу

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що ми повинні...

Більше зброї для України: Вашингтон заявляє про пакет на 100 мільйонів доларів

США хочуть забезпечити Україну озброєнням із ресурсів Пентагону, зокрема...