ГоловнаПортугаліяНазвано Топ-10 найнебезпечніших аеропортів світу

Названо Топ-10 найнебезпечніших аеропортів світу

Авіасполучення є одним з найбезпечніших, але небезпечні аеропорти все ще лякають людей. З погляду подорожей на великі відстані політ літаком — найшвидший і найпростіший спосіб дістатися до місця призначення. Єдина проблема полягає в тому, що злітно-посадкові смуги не скрізь бувають ідеально плоскими та прямими. Це означає, що пілоти повинні бути особливо досвідченими, щоб приземлитися на злітно-посадковій смузі, що виступає з гори або знаходиться у вузькій долині. Ось 10 найнебезпечніших аеропортів у світі за цим показником.

10. Аеропорт у місті Лукла у Непалі

Аеропорт у місті Лукла є головним аеропортом для тих, хто відвідує Еверест. Що робить цей аеропорт важким для приземлення – те, що він розташований між горами і має неймовірно коротку злітно-посадкову смугу.

9. Міжнародний аеропорт Куршевель у Франції

У нього найкоротша злітно-посадкова смуга з усіх аеропортів, всього 525 метрів. Також асфальтована злітно-посадкова смуга має ухил униз на 18,5%, що робить зліт ще важчим. Злітно-посадкова смуга побудована прямо в Альпах, де пілоти мають летіти через вузьку долину навіть для підготовки до зниження. Якщо літаки не наберуть достатньо швидкості до кінця смуги, вони просто злетять з урвища, сподіваючись на краще.

8. Аеропорт Тонконтін, Тегусігальпа, Гондурас

Як ви можете помітити, аеропорти в горах дуже важкі для приземлення з-за місцевості і часто коротких смуг. Аеропорт Тонконтін нічим не відрізняється. Для того, щоб літаки підготувалися до зниження, вони повинні зробити швидкий поворот з креном на 45 градусів, щоб дістатися до злітно-посадкової смуги в долині. Після цього літаки повинні швидко зменшити висоту, намагаючись не подряпати місцевість прямо під ним. Велика висота робить польоти до цього міста справжнім випробуванням.

7. Міжнародний аеропорт

Прямо перед початком злітно-посадкової смуги розташовується громадський пляж. Пілотів найменше хвилює, що вони зможуть зачепити відвідувачів пляжу. Довжина злітно-посадкової смуги складає всього 2179 метрів, що дуже мало, враховуючи, що для великого літака для успішної посадки потрібно понад 2500 метрів. Спочатку аеропорт розраховувався на малу авіацію, але туристична індустрія, що швидко розвивається, залучила і моделі a340 і 747 від Airbus і Boeing.

6. Аеропорт Паро в Бутані, Гімалайські гори

Лише 8 пілотів мають право на посадку на цій злітно-посадковій смузі завдовжки всього 1981 метр. Вона оточена 5500-метровими вершинами. Через швидке зниження, необхідне великим літакам, багато хто вважає його найнебезпечнішим аеропортом у світі.

5. Гібралтар, міжнародний аеропорт

Це, мабуть, найекстремальніший аеропорт у Південній Європі. Хоча ця злітно-посадкова смуга не дуже складна для приземлення, цікава особливість дизайну робить її дуже небезпечним. Головна вулиця в цьому районі, Уїнстон Черчілль-Авеню, перетинає злітно-посадкову смугу і має бути закрита, коли літак планує приземлитися. На дорозі є стоп-сигнал, що вказує на те, що автомобілі повинні зупинитися.

4. Авіаційна станція Мак-Мердо, Антарктида

Не багато хто їде до Антартики, а це означає, що інфраструктура аеропорту там практично відсутня. Ця злітно-посадкова смуга не дуже коротка, але вона зроблена з гладкого льоду, який може призвести до перекосу літака, якщо посадка не ідеальна. Температура тут нижче за нуль в середньому весь рік. Багато місяців на рік темно постійно, і через відсутність світла пілотів вчать приземлятися, використовуючи окуляри нічного бачення.

3. Аеропорт Мадейри, Португалія

Аеропорт Мадейри — один із небагатьох у світі, де інженери будують злітно-посадковий майданчик. Злітно-посадкова смуга знаходиться між крутими скелями та берегами океану. Пілоти просто не мають місця для посадки. Коли було заплановано проект розширення, дизайнери побачили, що єдиним варіантом було побудувати серію платформ на штучному острові, що тягнеться від поточної злітно-посадкової смуги. Понад 180 колон утримують смугу, яка має витримувати серйозні ударні навантаження при посадках.

2. Mcas Futenma, Окінава

Цей аеропорт розташований на аеродромі Морської піхоти США в Окінаві, Японія. Військово-Морський Флот та корпус морської піхоти вважають його найнебезпечнішим аеропортом у світі, де постійно приземляються F-A-18 Hornets та V-22 Osprey. Цей район стратегічно важливий для збройних сил США, що є однією з причин, через які він продовжує свою діяльність. Причина, через яку аеропорт настільки небезпечний, у тому, що в районі, який має бути очищений для надзвичайних ситуацій, висока щільність житла. Це робить його одним із найгірших аеропортів в Азії та проблемою для більшості авіакомпаній.

1. Аеропорт Нарсарсуак, Гренландія

Аеропорт постійно покритий льодом. Злітно-посадкова смуга знаходиться на висоті всього 1800 метрів і проходить гладким льодом і є найскладнішою у світі для будь-якого пілота. Погода постійно штормить, створюючи інтенсивну турбулентність та низьку видимість на зниженні, що робить його найгіршим аеропортом у світі як для персоналу, так і для пасажирів. Вітер у поєднанні з крижаною злітно-посадковою смугою може змусити літак збитися з курсу. Близький вулкан, що діє, також викидає в хмари попіл, який може забити двигун.

Новини партнерів

Свіжі новини

Погода

Також читайте