ГоловнаНаукаВ ОАЕ почнуть вивчати дію коронавируса на верблюдів

В ОАЕ почнуть вивчати дію коронавируса на верблюдів

Дубайські ветеринари почали вивчати, як коронавірус нового типу поширюється серед тварин. Для цього вони, зокрема, вони ввели верблюдам мертвий вірус SARS-CoV-2. В результаті дослідники сподіваються розробити антитіла для лікування тяжкохворих людей.

«Нещодавно ми імунізували верблюдів мертвим вірусом, і вони виробили антитіла проти COVID-19, – розповів один з дослідників, Ульріх Вернер. – Верблюди краще за інших тварин виробляють антитіла, оскільки у них кращий імунітет». Вернер сподівається розробити антитіла, які можна використовувати для лікування важких наслідків інфекції COVID-19 у людей.

Дослідники розробили тест-систему, завдяки якій у тварин виробляються антитіла до COVID-19. З їхньою допомогою вчені планують досліджувати специфіку поширення коронавіруса серед тварин. Для вивчення були відібрані і витягнуті зі сховища понад 500 зразків крові 18 різних видів тварин. Дослідження почнеться наступного тижня і триватиме близько двох тижнів.

Ще в травні 2021 року Об’єднані Арабські Емірати першими в світі ліцензували препарат для лікування COVID-19 під назвою Sotrovimab (Vir-7831). Міністерство охорони здоров’я і профілактики ОАЕ дозволило екстрене застосування медикаменту.

Препарат, схвалений Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA), пропонує райдужні перспективи в лікуванні коронавіруса. У тому числі – скорочення терміну госпіталізації більш ніж на 24 години і числа випадків летальних результатів – більш ніж на 85% при введенні пацієнтам.

Препарат Sotrovimab (Vir-7831) випускають GlaxoSmithKline (GSK) і Vir Biotechnology. Він являє собою моноклональні антитіла для лікування пацієнтів у віці від 12 років, що переносять COVID-19 в легкій або середньотяжкій формі, але з ризиком госпіталізації або загрози для життя.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини