ГоловнаНаукаВчені пояснили причину стихійних лих по всьому світу

Вчені пояснили причину стихійних лих по всьому світу

Стихійні лиха, що відбуваються в світі останнім часом, стали наслідком глобальної зміни клімату, зупинити яке навряд чи можливо, повідомляє Bloomberg.

За даними агентства, в ЗМІ все частіше з’являється інформація про повені в Західній Європі і Китаї, аномальної спеки в США і Канаді, лісові пожежі в Сибіру, ​​а також про 50-градусних температурних рекорди в Туреччині та країнах Північної Африки. Все це відбувається на тлі безпрецедентно низьких значень в ПАР і Бразилії.

За словами німецького метеоролога Йоханнеса Кваса, реакція світового клімату на зміни не відбувається миттєво: сьогодняшні події є результатом викидів, які потрапили в атмосферу кілька десятиліть тому. Отже, планета вже прогрілася на 1,2 градуса в порівнянні з доіндустріальним періодом.

При цьому, пише навіть якщо людство виконає завдання по скороченню шкідливих речовин, потепління все одно не уникнути: до кінця століття температура на Землі підвищиться на 0,3-0,8 градуса.

Вчені відзначають, що зробити точний прогноз щодо зниження темпів глобального зміни клімату неможливо, незважаючи на вірні результати попередніх досліджень – подібний експеримент проводиться вперше в історії.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини