ГоловнаНаукаПавутина на автобусних зупинках - індикатор забруднення міського середовища

Павутина на автобусних зупинках – індикатор забруднення міського середовища

Вчені з Університету Карла фон Осицького в Ольденбурзі, Німеччина підтверджують припущення про те, що павутиння в місті є індикатором рівня мікропластику в повітрі, пише журнал “Science of the Total Environment”.

З метою дослідження фахівці зібрали павутину з автобусних зупинок в Ольденбурзі. Щоб провести порівняння та розширити рамки аналізу, вони взяли зразки з автобусних зупинок на виїзді з центру міста, у передмісті та у житловому районі.

Потім вчені розчинили зразки, очистивши їх від білків-павутинок, після чого їх відфільтрували за допомогою скловолокна. Фільтрування виявило велику кількість прозорих текстильних волокон та чорних частинок від зношених шин.

Використовуючи піролізно-газову хромато-мас-спектрометрію, експерти визначили масу частинок мікропластику у кожному із зразків. Показники варіювалися від 11,4 мікрограма до 107,9 мікрограма на міліграм павутини.

Основними джерелами мікропластичних частинок були дорожня розмітка, шини та синтетичні тканини. Фрагменти зношених шин зустрічалися найчастіше, до 80% у деяких зразках.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини