ГоловнаМедицинаВООЗ перейменує мавпячу віспу через расизм

ВООЗ перейменує мавпячу віспу через расизм

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила, що офіційно перейменує вірус мавпячої віспи, який розповсюджується по всьому світу, на тлі побоювань, що його назва викликає расизм та дискримінацію.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейєсус заявив у своїй заяві, що ВООЗ працює з партнерами та експертами з усього світу над перейменуванням вірусу мавпячої віспи і незабаром оголосить нову назву вірусу.

Минулого тижня понад 30 міжнародних вчених заявили, що назва «мавпяча віспа» є «дискримінаційною та стигматизуючою» і вимагає термінової зміни.

Представник дослідників сказав, що в назвах хвороб слід уникати географічних регіонів та назв тварин, додавши: «Постійна згадка та найменування цього вірусу як африканського є не лише неправильним, а й дискримінаційним та стигматизуючим».

За останніми даними ВООЗ, у світі налічується близько 1300 випадків мавпячої віспи, переважно у країнах Західної Європи, де захворювання не є ендемічним.

За даними ЄС, близько 900 випадків мавпячої віспи було виявлено у 19 державах-членах Союзу, що спонукало Брюссель підписати угоду про закупівлю 110 000 доз вакцини проти мавпячої віспи.

Експерти в галузі охорони здоров’я повідомляють, що симптомами вірусу є шкірний висип, лихоманка та головний біль. Для них він уже багато років відомий як ендемічний тип вірусу, що розповсюджується в Західній та Центральній Африці, який спостерігається у різних ссавців, але справжнє джерело вірусу невідоме.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини