ГоловнаМексикаМексиканський туризм під загрозою через проблеми з безпекою

Мексиканський туризм під загрозою через проблеми з безпекою

Незважаючи на зусилля влади надати оптимістичний прогноз безпеки, негативне сприйняття поточної стратегії зростає та впливає на мексиканський туризм.

Туризм одна із основних видів економічної діяльності країни. Хоча внутрішній ринок є основною рушійною силою цієї діяльності, оскільки 82,1 песо з кожних 100 песо, споживаних туристами, посідає внутрішніх відвідувачів, інші ж 17,9 песо витрачаються відвідувачами з-за кордону, міжнародний ринок дуже важливий. Слід зазначити, що 8 із кожних 10 міжнародних туристів у Мексиці – із США, тому сектор має важливий зв’язок із динамікою розвитку нашого північного сусіда.

Одним із найбільш постраждалих секторів за останні два роки став сектор туризму внаслідок пандемії. Лише у 2020 році кількість міжнародних візитів скоротилася на 46% порівняно з 2019 роком, а у 2021 році – на 29,2%. До пандемії на мексиканський туризм припадало 8,7% національного ВВП, і хоча зараз він становить 7,1%, можна прогнозувати, що ці показники покращаться, оскільки сектор перебуває на етапі явного відновлення.

Міністерство туризму (SECTUR) зазначило, що Мексика знаходиться на другому місці серед країн, які продемонстрували найбільше відновлення у першому кварталі 22 року, згідно з даними Барометра туризму ЮНВТО. Організація поміщає Мексику на друге місце за рівнем доходів, що на 3,9% нижче за рекорд, отриманий за той же період 2019 року. Її випередила Туреччина – країна, яка знаходиться на 17,4% вище.

Щодо цього Мексика випередила такі країни, як Франція, Іспанія, Італія та Німеччина.

Мігель Торруко Маркес, глава Sectur, додав, що Мексика може досягти цього року від 55 до 70% допандемічного рівня міжнародних туристичних прибуття, ґрунтуючись на різноманітних аналізах Всесвітньої туристичної організації. На жаль, насильство, що триває в країні, ставить під загрозу всі позитивні тенденції.

13 червня Державний департамент США опублікував документ про ситуацію зі злочинами – такими як вбивства, викрадення, викрадення автомобілів та пограбування в цілому – на території Мексики. Документ вийшов тривожно довгим.

Спочатку перераховано п’ять штатів, у які просто рекомендується “не їздити”: Колима, Герреро, Мічоакан, Сіналоа та Тамауліпас. По-друге, є 11 штатів, у які рекомендується “переглянути” поїздку через високий ризик: Баха Каліфорнія, Чіуауа, Коауїла, Дуранго, Гуанахуато, Халіско, штат Мексика, Морелос, Наяріт, Сонора та Сакатекас. Нарешті, 14 штатів внесені до списку “підвищеної небезпеки”, якщо ви хочете їх відвідати: Агуаскальентес, Баха Каліфорнія Сур, Чіапас, Ідальго, CDMX, Нуево Леон, Оахака, Пуебла, Керетаро, Кінтана-Роо, Сан-Луїс-Потосі , Тлакскала та Веракрус. Лише два штати Мексики мають нормальні умови для подорожей – Кампече та Юкатан.

Мексиканський туризм під загрозою через проблеми з безпекою

Крім оптимізму влади, негативне сприйняття безпекової стратегії в країні посилюється з кожним тижнем. Простий погляд на новини минулого тижня показує нам структурні провали стратегії: напади на туристів у Канкуні, збитки бізнесу в Чильпансінго, операції із забезпечення безпеки в Мічоакані, зіткнення між злочинцями та правоохоронними органами в Мехіко та збройне залякування великої групи людей у ​​Сан-Крістобаль-де -лас-Касас, штат Чьяпас.

Нещодавній звіт, опублікований мексиканським урядом, є прикладом. Навіть коли наголошується, що “з 94 вбивств на день у січні-травні 2019 року ми зараз перебуваємо на рівні 84, що є зниженням на 10,8% порівняно з 2021 роком”, економічні наслідки, викликані насильством або іншими видами злочинної діяльності , такими як здирство, стають все більш серйозними.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини