ГоловнаLifeStyleСполука, що міститься в розмарині, може допомогти у боротьбі з COVID-19 та...

Сполука, що міститься в розмарині, може допомогти у боротьбі з COVID-19 та запаленням

З’єднання, знайдене у траві розмарину, може стати зброєю у боротьбі з вірусом SARS-CoV-2, що викликає COVID-19, з’ясували американські вчені, яких цитує електронне видання Juricalert.

Фахівці з Дослідницького центру Скриппсу виявили, що карнозинова кислота здатна блокувати взаємодію між білком зовнішнього шипа вірусу та рецептором ACE2, через який інфекція проникає у клітини.

Дослідницька група представила докази та вивчила дані попередніх досліджень, що ця сполука в розмарині також має позитивний ефект при серйозних запальних процесах – як при тяжкій формі COVID-19, так і при інших захворюваннях, таких як хвороба Альцгеймера.

“Ми вважаємо, що карнозинову кислоту або її покращене похідне варто досліджувати як потенційно дешевий, безпечний та ефективний засіб для лікування COVID-19 та деяких інших запальних процесів”, – каже професор Стюарт Ліптон, який був серед авторів дослідження.

У ході досліджень аналізувалося протизапальну дію карнозинової кислоти на імунні клітини, що запускають запалення при новому коронавірусі та при хворобі Альцгеймера. Американські експерти припускають, що з’єднання в розмарині може бути корисним не тільки за нового коронавірусу, але й у випадках посткоронарного синдрому, пов’язаного з когнітивними порушеннями.

Також читайте: Нове дослідження: вино та шампанське захищають від COVID-19

Експеримент також показав, що карнозинова кислота безпосередньо блокує здатність SARS-CoV-2 інфікувати клітини, а при вищих концентраціях спостерігалося навіть збільшення її здатності зупиняти інфекцію.

Вчені Дослідницького інституту Скриппса активно працюють над синтезом та тестуванням потужніших похідних карнозинової кислоти з покращеними лікарськими характеристиками для потенційного застосування при захворюваннях, пов’язаних із запаленням.

Результати дослідження були опубліковані у журналі Antioxidants.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Лікар назвав напій, що спалює жир на животі та печінці».

Свіжі новини

Погода

Також читайте

В Іспанії знову введені маски: МЗС терміново попередило туристів про новий ковід і маски

На популярному курорті перезапустили масочний режим. МЗС терміново попередило...

Covid повертається: Іспанія вводить масочный режим через спалах інфекції

Іспанія повертає масочний режим по всій країні через спалах...

Туризм можуть знову закрити: ВООЗ готується до нової пандемії

Не встиг закритися останній «ковідний» шпиталь, як ВООЗ оголосила,...

Через нову пандемію Турецькі готелі знову залишаться без туристів

Позитивні прогнози щодо кількості туристів на 2024 рік можуть...

COVID-19: у країнах Азії збільшилася кількість нових випадків захворювання

На тлі сплеску випадків COVID-19, викликаного високоінфекційним варіантом JN.1,...