ГоловнаМедицинаГендиректор BioNTech налякав світ ще 10 роками пандемії

Гендиректор BioNTech налякав світ ще 10 роками пандемії

Коронавірус не має наміру здавати позиції – так налякав весь світ і розслабився туризм гендиректор і співзасновник німецького виробника вакцин BioNTech Угур Шахін. Він визнав, що світ стає “краще підготовленим” до боротьби з майбутніми варіантами коронавірусу, проте “доведеться звикнути до того, що наступні 10 років нам доведеться жити з вірусом”, попередив він. Причому розслаблятися рано – запевнив представник БігФарми: навіть якщо сплеск випадків через поширення більш заразного варіанта «омікрон» пішов на спад, це буде не остання хвиля вірусу. Причому компанія вже почала створювати нові варіанти вакцин проти нових штамів, завдяки яким БігФарма вже казково збагатилася.

«Нові варіанти вірусу були неминучими, тому що вірус мутуватиме далі», що може призвести до нових спалахів у деяких випадках», – заявив він. Але світ «входить у фазу, коли суспільство краще розуміє, як боротися з вірусом», – заявив Шахін.

Заяви не дивні – компанія BioNTech, яка успішно реалізувала понад мільярд доз своєї вакцини проти вихідного штаму коронавірусу, перебуває у процесі розробки вакцини, специфічної для Omicron. І, мабуть, не проти отримувати замовлення на вдосконалення вакцин і «боротьбу з пандемією в обов’язковому порядку» і далі, і чим довше – тим краще…

А ось головні відповідальні чиновники зі здоров’я висловлювалися скоріше про фінал пандемії. Надію на «тривалий період спокою» та «міцний світ» у боротьбі з коронавірусом – а відтак і на повернення до нормального життя та туризму – висловили експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). «Високі показники вакцинації, м’якший варіант «омікрон» та наближення кінця зими – це те, що стане «припиненням вогню», яке може принести нам міцний світ», – заявив голова ВООЗ у Європі Ганс Клюге. Він заявив, що на те, що пандемія закінчилася, розраховувати не варто, але всьому світу надано «можливість на тривалий період спокою» та «виключну можливість взяти під контроль передачу вірусу». Більше того – в різних країнах вживаються різні заходи, щоби обійти «вакцинний ценз» заборони на подорожі. Подробиці читайте за цим посиланням.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Дієтолог вказала, яким людям не можна пити каву».

Свіжі новини

Погода

Схожі новини