ГоловнаМедицинаФормування колективного імунітету неможливе через варіант Дельта

Формування колективного імунітету неможливе через варіант Дельта

Побудова колективного імунітету проти нового коронавируса неможливо через поширення варіанта Дельта, повідомляє Guardian з посиланням на авторитетного британського експерта Ендрю Полларда.

Він очолює групу дослідників вакцин в Оксфордському університеті.

«Проблема в тому, що цей вірус не кір. Якщо 95 відсотків населення вакциновано проти кору, то цей вірус не може поширитися на людей», – сказав Ендрю Поллард парламентської групи по новому коронавірусу. Дельта може заразити людей які були вакциновані. Це означає, що будь-який, хто не була вакцинована, рано чи пізно зазнає впливу вірусу. І у нас немає нічого, що могло б повністю зупинити передачу інфекції».

Експерт також зазначив, що в даний час немає доказів необхідності введення третьої дози вакцини, оскільки імунна система вакцинованої людини зможе забезпечити деякий захист від вірусу навіть через десятиліття, незважаючи на зниження рівня антитіл.

Дельта-варіант нового коронавірусу вперше був виявлений в Індії в жовтні минулого року. Індійський інститут медичних досліджень каже, що він здатний заражати людей навіть після вакцинації Коваксіном і Ковішельдом, використовуваними в країні.

Варіант Delta Plus вважається ще більш заразним.

Дані недавнього дослідження Імперського коледжу Лондона показують, що у повністю вакцинованих людей у віці від 18 до 64 років ймовірність зараження приблизно на 49 відсотків нижче, ніж у невакцинованих. У імунізованих в три рази менше шансів дати позитивний результат тесту після контакту з інфікованою людиною, ніж у не імунізованих.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини