У Китаї зафіксовано першу смерть від вірусу мавпи BV

Ветеринар з Пекіна був підтверджений як перший випадок зараження людини вірусом мавпи B (BV) в Китаї і помер від цього вірусу; але його близькі контакти поки захищені від нього.

За даними Китайського центру з контролю і профілактиці захворювань, 53-річний ветеринар, який працює в установі, що вивчає нелюдських приматів, показав перші симптоми нудоти і блювоти через місяць після розтину двох мертвих мавп на початку березня. Ветеринар звернувся за допомогою в кілька лікарень і врешті-решт помер 27 травня.

До цього випадку в Китаї не було смертельних або навіть клінічно очевидних інфекцій BV, тому випадок з ветеринаром став першим випадком інфікування людей з BV, виявленим в Китаї.

У квітні дослідники зібрали спинномозкову рідину у ветеринара і визначили її як позитивну на БВ, але зразки, отримані від його близьких знайомих, показали негативні результати на вірус.

Вірус, спочатку виділений в 1932 році, являє собою ензоотичний альфа-герпесвірус макак. Він може передаватися при прямому контакті і обміні виділеннями організму, а рівень смертності становить від 70% до 80%.

  Pfizer починає тестування вакцини проти COVID-19 на немовлятах

Передбачається, що БВ у мавп може становити потенційну загрозу для робітників. Необхідно усунути BV під час розвитку певних вільних від патогенів резус-колоній та посилити нагляд за лабораторними макаками і професійними робочими в Китаї.

За даними Китайського центру з контролю і профілактиці захворювань, вірус мавпи B передається у людей так само, як і вірус простого герпесу (ВПГ). Як і при коронавірус, перші симптоми вірусу мавпи B схожі на грип і включають жар і озноб, болі в м’язах, втома і головні болі. Симптоми можуть варіюватися від одного дня до трьох тижнів.

  Pfizer: третя доза вакцини збільшує захист від штаму Delta майже в 100 разів

У міру розвитку хвороби вірус може викликати набряк головного і спинного мозку, що призводить до неврологічних і запальним симптомів, проблем з координацією м’язів, пошкодження головного мозку і серйозних пошкоджень нервової системи, що в кінцевому підсумку призводить до смерті.

За оцінками, до 2020 року цим вірусом заразилися лише 50 осіб, 21 з яких помер.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини