ГоловнаLifeStyleДослідження показало неймовірну користь зеленого чаю для здоров'я

Дослідження показало неймовірну користь зеленого чаю для здоров’я

Китайські вчені провели дослідження про позитивний вплив зеленого чаю на серцево-судинну систему. Оскільки захворювання серця та кровоносних судин є найпоширенішою причиною смерті у світі, чай називають напоєм, який продовжує життя, стверджує Mirror.

У дослідженні взяли участь понад 100 000 людей. Одна з контрольних груп пила зелений чай не менше трьох разів на день, а інша не вживала цього напою взагалі. Експеримент тривав сім років, упродовж яких учасників постійно перевіряли лікарі.

Часте вживання зеленого чаю було пов'язане з нижчим ризиком серцевих захворювань та інсульту населення Китаю.
Часте вживання зеленого чаю було пов’язане з нижчим ризиком серцевих захворювань та інсульту населення Китаю.

Результати регулярного вживання зеленого чаю виявилися вражаючими: ризик смерті серед членів групи, які регулярно пили чай, знизився на 15 відсотків, а ризик серцевого нападу або інсульту знизився ще більше. Зниження ризику смерті пов’язане з дією компонентів зеленого чаю.

Чому зелений чай може бути таким корисним для вас?

Сара Самаан, доктор медичних наук, кардіолог Центру серця Baylor Scott & White Legacy у Плано, штат Техас, зазначає, що цей звіт добре узгоджується з іншими дослідженнями, що передбачають захисний ефект чаю на здоров’я серця.

“Чай є багатим джерелом потужних антиоксидантів, які, як відомо, корисні для здоров’я серця і судин, у тому числі захищають артерії від запалень і стресу і знижують кров’яний тиск”, – каже доктор Самаан, яка не брала участь у дослідженні. «Зелений чай, зокрема, ефективніший, тому що менш оброблений, ніж чорний чай, тому в готовому продукті доступно більше цих корисних речовин».

Гай Мінц, доктор медичних наук, директор відділу серцево-судинних захворювань та ліпідології у лікарні серця Sandra Atlas Bass у Northwell Health у Манхасеті, штат Нью-Йорк, додає, що зелений чай містить біологічно активні сполуки, включаючи флавоноїди, такі як катехіни, та поліфеноли, всі з яких пов’язані з значною серцево-судинною користю. Поліфеноли також містяться в оливковій олії, какао та червоному вині.

«Відомі переваги, пов’язані з цими поліфенолами та флавоноїдами, – це протизапальна дія», – каже доктор Мінц, який також не брав участь у дослідженні. «Це призводить до поліпшення функції кровоносних судин з великим розширенням і меншим звуженням, поліпшення функції серцевих клітин, збільшення нашого ЛПВЩ (хорошого холестерину), поліпшення артеріального тиску, зниження різних маркерів запалення (таких як С-реактивний білка та інтерлейкіна-6), а також робить один із наших факторів згортання крові – тромбоцити – менш липким».

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Відмова від солодкого призводить до значних покращень в організмі вже через місяць».

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода