ГоловнаІспаніяНа популярних Іспанських курортах почала поширюватися мавпяча віспа: виявлено заражених туристів

На популярних Іспанських курортах почала поширюватися мавпяча віспа: виявлено заражених туристів

Відкриття літнього пляжного сезону відбувається паралельно з розвитком нової епідемії, яка поширюється європейськими містами та курортами. Йдеться про віспу мавп. Незважаючи на те, що медичні експерти заспокоюють туристів, проте факт залишається фактом – випадки зараження розповсюджуються дуже швидко – віспа дісталася популярних курортів – її симптоми неприємні, і навіть є летальні наслідки. Але найгірше, що багато ЗМІ сіють паніку, зриваючи і без того тендітний туристичний сезон цього літа.

Наприклад, за останні кілька днів на курортах Іспанії стався сплеск мавпячої віспи, і на сьогоднішній день органи охорони здоров’я підтвердили понад 40 позитивних випадків, тоді як ще 67 пацієнтів проходять тестування у 10 різних регіонах. За даними іспанських ЗМІ, на популярному Канарському острові Фуертевентура виявлено вже чимало нових випадків зараження. Представник служби охорони здоров’я Канарських островів підтвердив цю новину, не повідомивши жодних додаткових подробиць.

Відомо, що інфекція передається при тривалому тривалому контакті. Як відзначили іспанські видання, цим пояснюється більшість інфекцій, виявлених після відвідування сауни в Мадриді, популярної серед геїв, та фестивалем, який нещодавно відбувся на Гран-Канарії, який залучив близько 80 000 туристів з Європи.

Проте, хоча головний медичний радник доктор Сьюзан Хопкінс порадила туристам в Іспанії бути «уважними до вірусу», вона наполягала на тому, що «ризик для населення та «класичних» туристів загалом залишається надзвичайно низьким.

Випадки мавпячої віспи досі здебільшого були виявлені у гомосексуальних та бісексуальних чоловіків, хоча одна інфекція була зареєстрована у жінки у регіоні Естремадура в Іспанії. Це призвело до того, що багато хто неправильно витлумачив віспу мавп як захворювання, що передається статевим шляхом, хоча нею справді можна заразитися під час сексу, пояснила Енді Сіла з ВООЗ.

«Хоча ми спостерігаємо деякі випадки серед чоловіків, які займаються сексом із чоловіками, це не хвороба геїв, як деякі люди у соціальних мережах намагалися її позначити. Це просто не той випадок», – навели слова газети.

Також читайте: Туристам дали рекомендації щодо поширення вірусу мавпячої віспи

Тропічний вірус в даний час виявлений у шістнадцяти країнах, включаючи США, Канаду та Австралію, і хоча ВООЗ наполягає на тому, що його поширення цілком «стримується» і що передача від людини до людини може бути зупинена, експерти згодні з тим, що «ми не можемо відмовитися від того, що відбувається», тим більше, коли йдеться про пляжний відпочинок. Хоча вакцини проти віспи мавп не існує, у кількох повідомленнях передбачалося, що введення щеплення від віспи протягом чотирьох днів після зараження може мати «значний захисний ефект».

Свіжі новини

Погода

Також читайте