ГоловнаМедицинаТуристам дали рекомендації щодо поширення вірусу мавпячої віспи

Туристам дали рекомендації щодо поширення вірусу мавпячої віспи

Медики по всьому світу попереджають мандрівників про необхідність «дотримуватися запобіжних заходів» у зв’язку з поширенням вірусу мавпячої віспи. Випадки зараження новим вірусом були зареєстровані у Північній Америці, Австралії, а також у кількох країнах Європи, включаючи Францію, Бельгію та Італію.

Мавпяча віспа – рідкісний вірус, який може поширюватися при контакті зі шкірними покровами, біологічними рідинами організму, у тому числі, що виділяються при диханні, при контакті із забрудненими матеріалами та медичними інструментами. Ті, хто заражений вірусом, можуть відчувати такі симптоми, як лихоманка, біль голови, м’язові болі і збільшення лімфатичних вузлів. Наступний етап настає протягом 2-4 тижнів – висипання по всьому тілу. Висипання зазвичай проходить кілька стадій, перш ніж скоринки відваляться.

Мандрівникам слід уникати:

  • тісного контакту з хворими людьми, у тому числі із ураженими ділянками шкіри;
  • контактів з дикими тваринами – як мертвими, так і живими, такими як дрібні ссавці, включаючи гризунів (щур, білок), та приматами, тобто мавпами;
  • вживання в їжу м’яса дичини (птахів та тварин) та використання продуктів, вироблених з диких тварин Африки (креми, лосьйони, порошки);
  • контактів із зараженими матеріалами, що використовуються хворими людьми (одяг, постільна білизна), обладнанням та інструментами у медичних закладах, матеріалами, з якими контактували інфіковані тварини.

Станом на кінець минулого тижня, до Всесвітньої організації охорони здоров’я з усього світу надійшли повідомлення про 92 лабораторно підтверджені випадки та 28 передбачуваних випадків мавпячої віспи.

Медики припускають, що попередня вакцинація проти звичайної віспи може забезпечити захист від вірусу мавпячої віспи.

Новий вірус найбільше поширений у Центральній та Західній Африці, при цьому жоден із хворих, не був у небезпечних регіонах, де зазвичай зустрічається мавпяча віспа, включаючи Демократичну Республіку Конго та Нігерію.

За словами фахівців, «ризик для населення в цілому невеликий», проте, мандрівники повинні «негайно звернутися за медичною допомогою при появі нового, незрозумілого шкірного висипу на будь-якій частині тіла, з лихоманкою і ознобом або без них, і уникати контактів з іншими людьми, тобто негайно сісти на карантин».

Бельгія стала першою країною, яка запровадила обов’язковий 21-денний карантин для хворих на мавпячу віспу.

Новини партнерів

Свіжі новини

Погода

Також читайте