ГоловнаІспаніяЄвропу знову чекає дуже спекотне літо, а туристів – обмеження

Європу знову чекає дуже спекотне літо, а туристів – обмеження

Минулого літа посуха та аномальна спека призвели до висохлих озер, нормування води та інших обмежень у містах та курортах Європи. За прогнозами метеорологів, «старий континент» наступного літа чекає на повторення торішнього кошмару.

Тепла зима в Європі як пролог аномально спекотного літа

Минула зима в Європі стала однією з найтепліших за всю історію спостережень. Наприклад, у Швейцарії було зафіксовано найвищу зимову температуру на північ від Альп: + 19,4 °C. На півночі Іспанії у січні було +25°C.

Такі високі температури вплинули і на туризм. Деякі гірськолижні курорти Франції та Швейцарії були змушені закритися раніше терміну через відсутність снігу. Наприклад, французький гірськолижний курорт Ax 3 Domaines повністю призупинив роботу у січні, а курорти Ле Же та Морзін закрили всі траси, крім двох.

А кадри з Венеції, де через тривалу відсутність дощів пересохли знамениті канали, обійшли всі світові ЗМІ.

У нестандартних погодних умовах представники туріндустрії намагаються залучити туристів доступними способами: наприклад, французькі гірськолижні курорти пропонують не спуски на лижах, а катання на санях, зимове катання на гірських велосипедах, спелеологічні екскурсії та кінні прогулянки з гідом.

У Венеції гондольєри, залишившись без роботи, проводили піші екскурсії висохлими каналами та розважали туристів піснями.

Ще одна країна Європи дозволила жінкам плавати та засмагати топлес

Температурні рекорди літа 2022 року можуть бути оновлені

Літній сезон-2023 обіцяє європейському туризму нові випробування. Метеорологи попереджають: стане ще спекотніше. У зоні ризику – не лише країни Південного Середземномор’я, а й Північної та Західної Європи.

За даними, опублікованими Copernicus, службою ЄС зі зміни клімату, цього літа на більшій частині Європи, можливо, буде побито температурні рекорди літа 2022 року. Імовірність такого сценарію в Copernicus оцінюють у 60%. Як пояснюють кліматологи, зміна клімату змінює режими опадів у Європі і робить хвилі аномальної спеки дедалі більш повторюваними та інтенсивними.

У кращому разі це ускладнює життя місцевим мешканцям та туристам, у гіршому випадку – призводить до лісових пожеж та загибелі людей.

Так, рекордно високі липневі температури викликали лавину в італійських Доломітових Альпах, внаслідок якої 11 альпіністів загинули та ще вісім отримали поранення.

В інших випадках екстремальна погода породила «сухий» туризм: «камені голоду», затоплені судна та інші артефакти залучили туристів до висохлих річок та озер Європи. У Німеччині через обмілення річок були припинені річкові круїзи по Рейну, а круїзним компаніям довелося виявити неабияку кмітливість для виходу з кризи.

Фонтани відключать, душ на пляжі теж

Крім аномальних високих температур і пов’язаних з цим транспортних та техногенних ризиків (ушкодження ВВП аеропортів, зупинка поїздів та ін.) європейські міста та курорти чекають обмеження у подачі води.

Згідно з дослідженням, опублікованим у січні дослідниками з Технологічного університету Граца в Австрії, які вивчили супутникові дані щодо ресурсів підземних вод, Європі загрожує дефіцит води.

«Кілька років тому я ніколи не подумав би, що вода може стати проблемою тут, у Європі», – сказав Торстен Майєр-Гюрр, один із дослідників.

У Франції, яка переживає найпосушливіший період за понад 60 років, розглядають можливість запровадити обмеження на споживання води.

“Країна пережила серію з 32 днів поспіль без значних опадів з 21 січня по 21 лютого”, – розповів CNN Саймон Міттельбергер, кліматолог з Météo-France, додавши, що це був найтриваліший посушливий період з початку реєстрації в 1959 році. Снігу також мало. За даними дослідницького фонду CIMA, в Альпах випало на 63% менше снігу, ніж зазвичай.

Тепер ніяких танців та фото у голому вигляді: На Балі попередили іноземних туристів про правила пристойності

Крістоф Бешу, міністр екологічних перетворень у Франції, назвав зимову посуху «безпрецедентною» і попередив, що країна перебуває у стані підвищеної готовності. Чиновник уже попередив, що відключення фонтанів та ліміту подачі води не уникнути.

Схожі проблеми й у Італії. Рівень води в озері Гарда настільки низький, що тепер можна дійти до острова посередині водоймища по смузі на дні озера. Рівень води у річці По, найдовшій річці Італії, нижче 60% звичайного рівня березні.

В Італії вже обговорюють технології, які замінять душ на пляжі після купання в морі. Наприклад, розглядається таке ноу-хау – одноразові «заморожені» вологі рушники, якими можна обтертися і зняти сіль зі шкіри. Але тут виникає інша проблема – відходів, а платити більше за збирання та вивезення сміття італійські курорти не хочуть.

В Іспанії, яка у 2022 році пережила найспекотніший рік за всю історію спостережень, готельєрів також попередили про можливі проблеми у водопостачанні. Влада заявила, що не може гарантувати подачу води для пиття або для господарських потреб, наприклад, для наповнення басейнів, і запропонувала готелям сповіщати про це туристів заздалегідь.

Минулого року уряд Каталонії обмежив споживання води у 150 муніципалітетах до 200 літрів на людину на день. У Малазі відключали воду в душових на популярних пляжах Рінкон-де-ла-Вікторія та Велес-Малага.

Свіжі новини

Погода

Також читайте