ГоловнаCOVID Travel NewsВідкриті та закриті країни на в'їзд для українських туристів

Відкриті та закриті країни на в’їзд для українських туристів

На тлі нової коронавірусної хвилі в’їзні обмеження відкритих для українців держав змінюються у двох напрямках. Одні країни інстинктивно посилюють правила, інші парадоксальним чином змінюють їх у бік послаблення. Особливості омікрону диктують нову політику, що ґрунтується на принципі «все одно вірус вже тут». DIP підібрав найбільш значні зміни за минулий тиждень, що дають змогу оцінити глобальні тенденції.

Країни які посилили в’їзд для українців

Словенія

Для тих, хто в’їжджає без карантину в цій країні, скоротили термін дії ПЛР-тесту до 48 годин, антиген-тест тепер працює протягом доби. При цьому тривалість обов’язкового карантину вдома скоротилася з 10 до 7 днів.

Індія

Ввела тижневий карантин для всіх туристів, на 8-й день наказано здати платний ПЛР-тест. За новими правилами ПЛР-тест також проводиться за 72 години до вильоту, його результат треба завантажити на платформу Air Suvidha, там же заповнити декларацію. Ще один ПЛР-тест чекає на туристів після прильоту. Втім, туристи, що знаходяться в Індії, свідчать, що карантинні заходи здебільшого залишаються на папері, насправді мало хто їх дотримується.

ОАЕ

В Еміратах правила в’їзду не змінилися. В Дубай, як і раніше, чекають 72-годинних документів. Але, повторимося, для попадання на борт літаків потрібен свіжіший аналіз.

Країни які послабили в’їзд для українців

Чорногорія

Ця балканська країна знову пускає нещеплених туристів – знято тимчасові обмеження, запроваджені з 2 по 12 січня. В’їжджати до Чорногорії можна по одному з наступних документів: сертифікату про вакцинацію терміном не більше 6 місяців, ПЛР-тесту не старше 72 годин, експрес-тесту на антиген не старше 48 годин, позитивному ПЛР-тесту, зроблене більше 10 днів тому, але не старше 6 місяців.

Кіпр

Термін дії сертифіката про вакцинацію – 7 місяців, і його можна продовжити за допомогою бустера, звільнивши себе заодно від експрес-тесту протягом 72 годин після прибуття на острів. Також з 14 січня замість ПЛР-тесту на кордоні можна пред’явити експрес-тест антигену, зроблений протягом доби перед прильотом. Вимога оформлення Cyprus Flight Pass та повторного ПЛР-тесту в аеропорту залишається чинною.

Греція

Греки трохи посунулися у термінах карантину після приїзду для тих, хто склав позитивний тест, – тепер він замість 10 складає 5 днів. В іншому правила ті ж: ПЛР-тест терміном 72 години до вильоту або добовий експрес-тест на антиген. Нещеплених і перехворілих на росіян чекає ще один безкоштовний експрес-тест після прильоту.

Бахрейн

Острівна держава в Перській затоці суттєво послабила контроль. Тут скасували обов’язкові ПЛР-тести на 5-й та 10-й день перебування, залишивши лише платний тест після прильоту. Також введено більш м’який термін тестування перед вильотом – тепер досить 72 години замість 48. Нещеплених туристів у будь-якому випадку чекає ще карантин на 10 днів.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Число ночівель туристів до ЄС у 2023 році було рекордним

Статистичне управління Євросоюзу (Eurostat) повідомляє, що туристи провели загалом...

У другій половині 2024 року запрацюють нові правила в’їзду до країн Євросоюзу

Країни Євросоюзу планують перехід на Entry/Exit System (EES) до...

Європейський Союз кардинально змінює правила в’їзду та виїзду

З другої половини 2024 року правила в'їзду до Шенгенської...

ЄС запустить систему в’їзду ETIAS не раніше 2025 року

Нову пропускну систему для відвідування країн ЄС, так звану...