ГоловнаЕкономікаУсі мільярдери разом узяті заробили під час пандемії більше грошей, ніж за...

Усі мільярдери разом узяті заробили під час пандемії більше грошей, ніж за 14 років до цього

Вісім найбагатших людей світу подвоїли вартість свого стану під час пандемії COVID-19.

Згідно зі звітом, опублікованим Oxfam сьогодні в Берліні, у період з березня 2020 року по листопад 2021 року їхній загальний стан збільшився до 1,3 трильйона євро, повідомляє Deutsche Welle.

А 55 000 найбагатших людей планети збільшили свій стан на 14% у період з 2019 до 2021 року. Для порівняння, світове багатство за цей період зросло на 1%.

«Таким чином, розрив між найбагатшими та рештою людства різко збільшився», — йдеться у доповіді.

До COVID-19 близько половини населення світу, або 3,2 мільярда людей, жили у злиднях. На сьогодні це число збільшилося на 160 мільйонів. Найбідніші 20% найбільше страждають від втрати доходу.

“Для мільярдерів пандемія обернулася золотою лихоманкою”, – сказав оглядач звіту Мануель Шмідт. «Уряди вклали мільярди в економіку, але більша їх частина залишається тим, хто успішно отримав вигоду з фондового ринку».

Особливу тривогу викликає становище дівчат і жінок. Порівняно з тим, що було два роки тому, кількість жінок, які отримують гроші за свою роботу, у всьому світі скоротилася на 13 мільйонів людей. У той же час збільшилася кількість жінок, які виконують неоплачувану роботу, наприклад, для догляду за членами сім’ї.

У той же час у Німеччині наростає тенденція до «дуже сильної концентрації багатства в руках невеликого відсотка населення».

Якщо до пандемії загальний статок десяти найбагатших людей країни оцінювався у 125 мільярдів євро, то сьогодні він становить 223 мільярди євро. А частка бідних у Німеччині зросла до рекордних 16% населення.

Новини партнерів

Свіжі новини

Погода

Також читайте