ГоловнаCOVID Travel NewsCovishield і Covaxin: Що ми знаємо про індійські вакцини Covid-19

Covishield і Covaxin: Що ми знаємо про індійські вакцини Covid-19

З перших етапів пандемії Індія була в авангарді гонки вакцинації проти COVID-19. І зараз, коли національна програма вакцинації в країні триває з надзвичайною швидкістю, індійці щодня прищеплюється проти смертельного вірусу.

Успіх індійської стратегії вакцинації можна в значній мірі пояснити її основним виробникам вакцин: Інституту сироватки крові в Індії, що базується в Пуні, та біологічному технологічному комплексі Bharat в Хайдерабаді. Ці дві компанії виробляють мільйони флаконів з вакциною COVID-19 не тільки для уряду Індії, але й для інших країн.

Але як порівнювати ці дві вакцини? Чи одна краще за іншу? Яку з них слід вакцинувати?

Як діють вакцини?

Доступні чотири різні типи вакцини проти COVID, а саме цілий вірус (це знову може бути ослаблена форма або інактивований коронавірус), білкова субодиниця, нуклеїнова кислота (РНК або ДНК) та вірусний вектор.

Covishield заснований на вірусній векторній платформі. Простіше кажучи, він виготовлений із ослабленої версії вірусу, званого аденовірусом, із шимпанзе і був модифікований, щоб більше нагадувати коронавірус.

З іншого боку, Covaxin – це інактивована вакцина. Вона містить мертвий вірус, який викликає імунну відповідь, але не заражає людину.

Обидві вакцини потребують двох доз з інтервалом у 28 днів і можуть зберігатися при нормальній температурі холодильника 2-8 градусів Цельсія.

Covishield і Covaxin: Що ми знаємо про індійські вакцини Covid-19

Яка вакцина є більш ефективною?

Обидві вакцини показали багатообіцяючі результати у відповідних клінічних випробуваннях.

Рецензовані результати випробувань III фази Covishield показують, що він ефективний до 90%. Результати також показали, що вакцина була ефективною лише на 62%, коли учасникам давали дві повні дози, але її ефективність зросла до 90%, коли вводили половину дози з подальшою повною дозою. Швидше за все, вакцина буде ефективною і проти нового штаму.

Bharat Biotech та Ocugen спільно оголосили, що Covaxin продемонстрував ефективність 80,6% у фазах 3. Вакцина може індукувати антитіла, які можуть нейтралізувати навіть штам Великобританії та інші гетерологічні штами.

Наскільки вони безпечні та які побічні ефекти?

Одним із аспектів, коли Covaxin має очевидну перевагу, є відповідна вікова група. Коваксин можна вводити кожному, хто старше 12 років, тоді як Covishield вважався безпечним лише для осіб старше 18 років.

Covishield має кілька побічних ефектів, таких як біль, почервоніння, свербіж, набряк або синці, погане самопочуття, втома, озноб, лихоманка, головний біль, нудота, біль у суглобах та болі в м’язах, але вони в основному мають слабкий та помірний характер. І можна лікувати за допомогою безрецептурних таблеток. Відомо також, що викликали алергічні реакції, такі як сверблячий шкірний висип, задишка та набряк обличчя або язика, тому, якщо у вас є алергія в анамнезі, бажано попередньо проконсультуватися з лікарем.

Подібно до цього, Covaxin також викликав побічні ефекти, включаючи біль та набряк у місці ін’єкції, почервоніння місця ін’єкції, свербіж у місці ін’єкції, скутість у верхній частині руки, слабкість в руці, біль у тілі, головний біль, лихоманка, нездужання, слабкість, висипання, нудота, блювота. Однак Covaxin рідше викликає будь-яку алергічну реакцію.

Перед вакцинацією, краще заздалегідь повідомити свого лікаря, якщо ви вагітні, годуєте груддю, страждаєте імунітетом або стикаєтесь з будь-якою іншою серйозною проблемою, пов’язаною зі здоров’ям.

Ціна

Для уряду Індії різниця в цінах між Covishield і Covaxin не буде великою.

Інститут сироватки крові буде поставляти дози в Індію на 110 лак за 200 індійських рупій кожна. Уряд також закупить дози 55 лак у Bharat Biotech, приблизно за 206 INR кожна. Ціна по якій вакцини продаються в інші країни, засекречена. Також повідомляється, що інднією із умов постачання вакцин в інші країни, є секретність її вартості.

Однак зауважте, що на сьогоднішній день обидві вакцини вводяться безкоштовно.

Яка вакцина краще?

Хоча Covishield і Covaxin мають свої плюси і мінуси, кращого за іншого немає.

Обидві вони однаково безпечні у використанні і рекомендовані лише після ретельного розгляду Генеральним контролером з наркотиків Індії (DCGI).

У світлі нинішньої ситуації найважливіше – це щеплення проти коронавірусу, незалежно від того, яка вакцина була введена. Більше того, уряд Індії не дав своїм громадянам можливість вибору, яку вакцину слід вводити.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Єгипет накриває депресія та різкі погодні гойдалки з піском та пилом

Єгипет накриває депресія — у метеорологічному сенсі: саме так...

У Туреччині назвали наскільки готелі підвищать ціни

Якщо в Туреччині хочуть отримати дохід від туризму, який...

Для туристів запустили безкоштовний рейс без вказівки кінцевого пункту: про нього капітан оголосив за 2 години після зльоту

Оригінальним способом вирішила порадувати своїх туристів – учасників програми...

ОАЕ пішли під воду, затоплено дороги, будинки та готелі. Туристів попередили про небезпеку

У вівторок влада звернулася до жителів і туристів Дубая...