ГоловнаБразиліяЛіс Амазонки виділяє більше вуглекислого газу, ніж поглинає

Ліс Амазонки виділяє більше вуглекислого газу, ніж поглинає

Згідно з новим дослідженням, тропічні ліси Амазонки виділяють один мільярд тонн вуглекислого газу на рік. За його висновками, гігантський ліс Південної Америки може спочатку поглинати викиди, які вносять значний вклад в кліматичну кризу, яку переживає планета, але тепер «вносить свій внесок» її ескалації..

Більшість викидів викликане пожежами в тропічних лісах, багато з яких є результатом підпалів, з кінцевою метою виробництва сої та яловичини. Однак навіть без урахування причини пожеж високі температури і посухи, що спостерігаються на південному сході Амазонки, означають, що тропічні ліси по суті є джерелом вуглекислого газу, а не його «поглиначем».

З 1960-х років густа рослинність Амазонки поглинула близько чверті всіх викидів викопного палива в усьому світі, граючи ключову роль в «контролі» за зміною клімату, що робить її найбільшим тропічним лісом в світі. За словами вчених, які брали участь в дослідженні, втрата здатності Амазонки діяти як величезний «стік» для глобальних викидів вуглекислого газу є надзвичайно важливим попередженням про те, наскільки важливо значно скоротити викопне паливо в усьому світі.

Більш того, вчені охарактеризували як надзвичайно «тривожний» той факт, що частина Амазонки виділяє вуглекислий газ навіть за відсутності вогню, підкресливши, що вирубка лісів, накопичена за останні роки, є причиною цього тривожного явища. Іншими словами, рослинність викликає більшу частину дощу в цьому районі, а це означає, що його зменшення призводить до сильних засух і хвилях спеки, які, в свою чергу, призводять до ще більшого збезлісення і пожеж.

Перша дуже погана новина полягає в тому, що лісові пожежі виробляють втричі більше вуглекислого газу, ніж ліс поглинає. «Друга погана новина полягає в тому, що в районах із вирубкою лісів 30% і більше, викиди вуглекислого газу в десять разів вище, порівняно з місцями, де вирубка лісів становить менше 20%», – сказала Люсіана Гатті, дослідник з Національного інституту космічних досліджень Бразилії.

Дослідження також показало, що пожежі в тропічних лісах виробляють 1,5 мільярда тонн вуглекислого газу на рік, а рослинність поглинає всього півмільярда тонн. Один мільярд, що залишився в атмосфері, відповідає річному рівню викидів Японії, п’ятої за рівнем забруднення країни в світі.

Джерело: The Guardian

Свіжі новини

Погода

Також читайте