ГоловнаCOVID Travel NewsПопулярна у українських туристів країна посилює правила в'їзду, залишивши Україну у червоній...

Популярна у українських туристів країна посилює правила в’їзду, залишивши Україну у червоній зоні

Болгарія посилює санітарні правила в’їзду для мандрівників: з 6 січня всі пасажири незалежно від вакцинації мають зробити ПЛР-тест за 72 години до вильоту. Це рішення поширюється і на туристів з Євросоюзу, діє воно і щодо мандрівників із України. Відповідне повідомлення опубліковано на сайті Міністерства охорони здоров’я у середу.

Цей захід спрямований на обмеження поширення омікрон-штаму коронавірусу, йшлося у повідомленні відомства. Наразі офіційно відомо про 12 випадків захворювання на новий варіант ковіду з Нового року в балканській країні. У середу, 5 січня, МОЗ повідомило про більш ніж триразове зростання кількості нових інфекцій у популярному у українців напрямі – з 1900 до більш ніж 6 200 на день.

Згідно з оновленими правилами, мандрівники з країн ЄС, які перебувають у червоній зоні Болгарії, мають надати негативний ПЛР-тест, взятий за 72 години до прибуття. Вони також повинні будуть пред’явити дійсний сертифікат, що підтверджує, що в’їжджають вакциновані проти COVID-19 принаймні за 14 днів до прибуття в країну. Діти віком до 12 років звільняються від цієї вимоги.

Винятки становлять лише громадяни Болгарії та члени їхніх сімей, які не мають жодного з медичних цих документів, все одно будуть допущені в країну за умови проходження 10-денного обов’язкового карантину – навіть якщо протягом цього періоду у них буде негативний результат тесту.

У списку червоної зони Болгарії знаходяться країни, які повідомили про більш ніж 500 випадків зараження коронавірусом на 100 000 жителів за останні 14 днів, або повідомили про поширення «омікрону». З 6 січня Болгарія додала США, Канаду та Австралію до свого червоного списку, фактично заборонивши в’їзд іноземців із цих країн. Україна стабільно залишається “червоною”. А от Австрія, Угорщина, Люксембург та Румунія – єдині країни-учасниці євроблоку, які нині не входять до списку червоної зони Болгарії та вважаються санітарно безпечними.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Сон із домашніми тваринами: плюси та мінуси».

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода