ГоловнаБолгаріяНа пляжі Чорного моря викинуло тисячі мертвих дельфінів

На пляжі Чорного моря викинуло тисячі мертвих дельфінів

Пляжі країн, що межують із Чорним морем, заполонили тисячі загиблих дельфінів. За повідомленням New York Times, вчені вважають, що за масову загибель ссавців відповідальна Росія через її вторгення в Україну.

Біологи зазначили, що кілька тисяч мертвих дельфінів вчені нарахували на узбережжях Болгарії, Румунії, Туреччини та України. Уточнюється, що на тварин вплинули шуми численних водних суден, часті звуки вибухів від бомб, що розриваються, а також забруднення води від затонулих кораблів з нафтою та хімічними речовинами, які використовують у боєприпасах. Можливо, були пошкоджені гідроакустичні системи, що дозволяють їм орієнтуватися у просторі та спілкуватися між собою. У деяких дельфінів, викинутих на берег, зоологи виявили опіки.

“Деякі дельфіни мали опіки від вибухів бомб або мін, і вони більше не могли орієнтуватися і, звичайно, не могли шукати їжу”, – написав він.

Газета також опублікувала заяву, зроблену турецькими вченими у березні. Згідно з цією інформацією, не лише забруднення моря, а й низькочастотні гідролокатори загрожують популяції дельфінів.

Іван Русєв, еколог із Національного природного парку “Тузлінські естуарії”, сказав, що дані, зібрані його організацією з початку війни, свідчать про загибель кількох тисяч дельфінів.

“Поряд із забрудненням морського середовища шум суден і низькочастотні сонари становлять серйозну загрозу для морських видів, особливо для дельфінів, які активно використовують підводні звуки для навігації”, – попередили експерти.

Турецький фонд морських досліджень також заявив, що війна надає руйнівний вплив на ширший морський біорізноманіття.

Російський флот домінує у Чорному морі біля берегів України та ввів блокаду всіх українських судів. Росія провела жорстокі кампанії, щоб завоювати контроль над кількома ключовими українськими портами на Чорному морі та прилеглому Азовському морі, а її військові кораблі патрулюють води навколо України.

До війни 100 учених, які представляють міжнародну групу зі збереження китоподібних, за допомогою 10 літаків та шести кораблів досліджували морське життя у Чорному та Середземному морях. Вони виявили, що у Чорному морі мешкає понад 253 000 дельфінів – здорова кількість, яка, на думку вчених, є позитивним екологічним показником загальної екосистеми.

Однак зараз ще належить з’ясувати, які є остаточні наслідки війни для дельфінів та інших морських жителів.

Свіжі новини

Погода

Також читайте