ГоловнаБолгаріяБолгарія скасує схему видачі золотих віз

Болгарія скасує схему видачі золотих віз

Болгарська програма “Золота віза” може перестати бути доступною для іноземців після того, як прем’єр-міністр країни Кирило Пєтков заявив у п’ятницю, що схема, яка приваблює велику кількість іноземців, буде скасована.

Це не вперше, коли влада Болгарії намагається зробити це. Минулого місяця уряд країни оголосив, що програму буде скасовано після того, як він планує внести відповідний законопроект до парламенту, повідомляє SchengenVisaInfo.com.

Проте законопроект, який був підтриманий великою кількістю політиків у Болгарії, має схвалити уряд країни.

Минулого місяця прем’єр-міністр також наголосив, що країна планує покласти край такій програмі через “відсутність реальних інвестицій в економіку, здатних призвести до створення робочих місць”.

Незважаючи на те, що “Золота віза”, що діє в кількох європейських країнах, робить значний внесок в економіку країн, її часто критикують за причетність до багатьох незаконних справ, таких як корупція та відмивання грошей.

Минулого місяця Міністерство юстиції заявило, що програма “Громадянство за інвестиції” не призвела до реальних інвестицій у Болгарію, про що повідомляє EURACTIV.

Крім того, те ж міністерство підкреслило, що незабаром настане кінець паспортів із золотою візою.

“Це одна з головних перешкод для (вступу) до Шенгену, на мій погляд, і для безвізових поїздок із США. Золоті паспорти – це порок, і позбутися його – наше пріоритетне завдання”, – зазначив у зв’язку з цим прем’єр-міністр, як повідомило Болгарське національне телебачення.

Схема “Золотої візи” Болгарії дозволяє іноземцям отримати паспорт країни, якщо вони зроблять інвестицію у розмірі щонайменше 1 000 000 болгарських левів або 568 000 доларів.

Згідно зі звітом, опублікованим раніше Euractiv, 96 іноземців мають болгарські “золоті візи”. Згідно зі звітом, багато хто з них – росіяни, за ними йдуть громадяни країн Близького Сходу.

У червні минулого року Європейський Союз направив болгарській владі лист із закликом припинити програму “Громадянство за інвестиції”.

Комісія Європейського Союзу постійно закликає владу європейських країн, які використовують подібні схеми, скасувати їх на тлі зростаючого занепокоєння з приводу відмивання грошей, корупції, ухилення від податків та інших незаконних справ.

Раніше у доповіді, опублікованій Associated Press, наголошувалося, що у програмах “золотих віз” Греції та Португалії є системні проблеми, і такі схеми використовуються в непристойних цілях через відсутність перевірки біографії.

Крім того, влада Кіпру також оголосила, що скасує свою схему “Золотої візи” після розслідування Al Jazeera під назвою “Кіпрські документи”, в якому стверджувалося, що більше 1 000 іноземців придбали громадянство на Кіпрі на період з 2017 по 2019 рік.

Свіжі новини

Погода

Також читайте