ГоловнаCOVID Travel NewsУ ЄС визнали 5-ту вакцину від COVID-19: щеплені нею туристи тепер мають...

У ЄС визнали 5-ту вакцину від COVID-19: щеплені нею туристи тепер мають право на пересування Європою

Європейський регулятор на позачерговому засіданні схвалив ще одну вакцину від коронавірусу для використання у країнах-учасницях Євросоюзу. Це американський препарат Nuvaxovid компанії Novavax. Про визнання стало відомо із прес-релізу Європейського агентства з лікарських засобів (EMA).

У заяві, опублікованій у понеділок, 20 грудня, EMA оголосило, що рекомендувало надати умовний дозвіл на продаж вакцини Nuvaxovid людям віком 18 років і більше, тобто, щеплені нею туристи тепер можуть безперешкодно в’їжджати до Європи.

«Nuvaxovid – п’ята вакцина, рекомендована ЄС у боротьбі з COVID-19. Це вакцина на основі білка, яка разом із вже дозволеними вакцинами підтримуватиме кампанії вакцинації у державах-членах ЄС під час критичної фази пандемії», – заявлено у повідомленні.

Крім того, було зазначено, що рішення ухвалено після ретельної оцінки комітетом EMA, який дійшов висновку, що вакцина ефективна, безпечна та якісна. За даними регулятора, два клінічні випробування, у яких взяли участь понад 45 тисяч людей, показали, що Nuvaxovid ефективний у запобіганні інфекції COVID-19.

Нагадаємо, що це п’ятий антиковідний препарат, схвалений EMA. До цього моменту в Євросоюзі було прийнято лише чотири вакцини. Серед них: після того, як до цього моменту були схвалені наступні чотири вакцини:

  • Pfizer/BioNtech – затверджено 21 грудня 2020 року
  • Moderna – затверджено 1 січня 2021 року
  • AstraZeneca – затверджено 29 січня 2021 року
  • Johnson & Johnson. – схвалено 11 березня 2021 року

Водночас ще чотири вакцини перебувають на вивченні. Це:

  • «Супутник V» (Росія)
  • Sinovac (Китай)
  • Sanofi Pasteur (Франція)
  • Valneva (Франція)

На процедуру експертизи своєї антикоронавірусної вакцини раніше заявилася німецька компанія CureVac, але вона відкликала заявку з ЕМА. 17 грудня Всесвітня організація охорони здоров’я також схвалила екстрене застосування Novavax та дала добро індійському Інституту сироватки. Рішення щодо російської вакцин очікується не раніше січня 2022 року.

Коментуючи дозвіл на вакцину компанії Novavax, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що цей крок зроблено на тлі поширення «омікрону» – часу, коли існує велика необхідність посилення вакцинації та поширення бустерних доз. «Це п’ята безпечна та ефективна вакцина у нашому портфелі вакцин, яка забезпечує довгоочікуваний додатковий захист громадян Європи від пандемії. Нехай цей дозвіл стане сильним стимулом для всіх, хто ще не був вакцинований або не ревакцинувався, що зараз саме час це зробити», – зазначила вона.

Президент та головний виконавчий директор Novavax Стенлі К. Ерк також відзначив правильність та своєчасність рішення ЄС, подякувавши ЕМА за їх оцінку. «Ми вітаємо сьогоднішнє рішення Європейської комісії, яке відображає перший дозвіл на вакцину COVID-19 на основі білка для жителів ЄС… ми з нетерпінням очікуємо можливості відіграти вирішальну роль у боротьбі з загрозою COVID-19, що триває», – зазначив він.

Для туризму схвалення вакцини означає, що в’їзд до блоку буде дозволено мандрівникам, вакцинованим розширеним спектром препаратів, оскільки багато країн-учасниць дотримуються рекомендацій європейського регулятора та дозволяють в’їзд лише тим, хто вакцинований препаратами, схваленими EMA.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

В Іспанії знову введені маски: МЗС терміново попередило туристів про новий ковід і маски

На популярному курорті перезапустили масочний режим. МЗС терміново попередило...

Covid повертається: Іспанія вводить масочный режим через спалах інфекції

Іспанія повертає масочний режим по всій країні через спалах...

Туризм можуть знову закрити: ВООЗ готується до нової пандемії

Не встиг закритися останній «ковідний» шпиталь, як ВООЗ оголосила,...

Через нову пандемію Турецькі готелі знову залишаться без туристів

Позитивні прогнози щодо кількості туристів на 2024 рік можуть...

COVID-19: у країнах Азії збільшилася кількість нових випадків захворювання

На тлі сплеску випадків COVID-19, викликаного високоінфекційним варіантом JN.1,...