ГоловнаВізиRenew Europe закликає припинити програми золотих віз у країнах ЄС

Renew Europe закликає припинити програми золотих віз у країнах ЄС

Комітет з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) прийняв сьогодні законодавчу доповідь євродепутата Софі Велд про схеми громадянства та проживання за інвестиціями, мета якої – покласти край програмам “Громадянство з інвестицій”, що реалізуються низкою європейських країн.

Renew Europe, яка є проєвропейською політичною групою в Європейському парламенті, постійно намагається покласти край таким програмам, які дозволяють іноземцям отримувати візу в країнах ЄС, які проводять такі програми, незважаючи на те, що їх часто критикують за залучення до багатьох незаконних справ, включаючи корупцію та відмивання грошей.

Координатор у Комітеті LIBE, а також доповідач із доповіді, Софі Вельд, заявила, що програма “Золота віза” – це, перш за все, золоті можливості для відмивання грошей та для корупційного доступу до Європейського Союзу.

“Держави-члени продають те, що їм не належить: доступ до ЄС. Таким чином, ці держави-члени отримують фінансову вигоду, але за рахунок безпеки та цілісності Союзу. Це також несправедливо щодо тих, хто інвестує в економіку ЄС за звичайними”. каналам, або тим, хто проходить тривалі процедури для отримання посвідки на проживання чи громадянства у державі-члені”, – йдеться у заяві.

Координатор також наголосила, що тепер Комісії необхідно вжити заходів та внести законодавчі пропозиції.

Європейські країни, такі як Греція, Португалія, Болгарія, Австрія, Ірландія, Іспанія та Швейцарія відомі своїми схемами “золотих віз”, які залучають велику кількість багатих міжнародних інвесторів.

Нещодавно аналітичний інструмент компанії Henley and Partners спільно з Deep Knowledge Analytics опублікував “Індекс кращої міграційної нерухомості”, в якому Іспанія, Чорногорія, Туреччина, Португалія та Греція посіли п’ять перших місць як найкращі європейські країни для інвестицій у нерухомість та права на проживання та громадянство.

Однак у зв’язку із залученням до незаконних справ деякі європейські країни оголосили, що покладуть край цим схемам.

Крім Renew Europe, з критикою програм “Громадянство з інвестицій” виступили кілька неурядових організацій, у тому числі Комісія Європейського Союзу, яка закликала владу країн, що реалізують подібні схеми, якнайшвидше їх скасувати.

Прем’єр-міністр Болгарії Кирило Пєтков пообіцяв, що країна незабаром припинить програму “Золота віза” через “відсутність реальних інвестицій в економіку, які можуть призвести до створення робочих місць”.

Раніше вважалося, що схеми “золотих віз” Португалії та Греції мали системні проблеми, а самі схеми використовувалися в непристойних цілях через відсутність перевірок біографії.

Влада Кіпру також оголосила, що скасує свою схему “Золотої візи” після доповіді Al Jazeera, в якій стверджувалося, що понад 1000 іноземних громадян набули громадянства на Кіпрі в період з 2017 по 2019 рік.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини