ГоловнаМіжнародні організаціїЄСКомісія ЄС активує директиву про тимчасовий захист людей, які рятуються від війни...

Комісія ЄС активує директиву про тимчасовий захист людей, які рятуються від війни в Україні

Понад 650 000 українців бігли до сусідніх країн-членів ЄС після вторгнення Росії до України.

Сьогодні Європейська комісія запропонувала активувати Директиву про тимчасовий захист, щоб надати більше допомоги людям, які рятуються від війни в Україні, повідомляє SchengenVisaInfo.com.

Ця пропозиція вказує на те, що ЄС надаватиме тимчасову допомогу тим, хто біжить від війни, надаючи їм дозвіл на проживання та доступ до освіти та ринку праці.

Директива про тимчасовий захист пропонує відповіді на ситуацію, що склалася, шляхом надання негайного захисту та прав, зниження тиску на національні системи надання притулку, посилення солідарності та поділу відповідальності, а також подальшої підтримки з боку агентств ЄС.

Рада вже висловила широку підтримку заходам на засіданні у четвер 27 лютого і пообіцяла обговорити обидва документи у Раді з юстиції та внутрішніх справ у четвер, 3 березня. Після затвердження тимчасовий захист діятиме негайно та триватиме один рік.

Відповідно до заяви Комісії, розробляються оперативні керівні принципи для надання допомоги прикордонним службам держав-членів в ефективному управлінні тими, хто прибуває на кордоні з Україною. Ці керівні принципи також рекомендують державам-членам створити спеціальні лінії екстреної підтримки для направлення гуманітарної допомоги.

Коментуючи цю пропозицію, голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн зазначила, що Європа прийме всіх українців, які постраждали від війни, додавши, що Європа також стоятиме на боці тих, хто потребує захисту.

За її словами, віце-президент з просування європейського способу життя Маргарітіс Схінас та комісар з внутрішніх справ Ільва Йоханссон висловили задоволення тим, як ЄС та держави-члени надають негайну підтримку тим, хто прибуває із зони бойових дій.

Крім того, неукраїнські громадяни та особи без громадянства, які легально проживають в Україні, які не можуть повернутися до своєї країни або регіону, також будуть перебувати під захистом ЄС.

“Інші особи, які перебувають в Україні на законних підставах протягом короткого часу і можуть безпечно повернутися до країни походження, не підпадають під цей захист. Тим не менш, їм має бути дозволений доступ до ЄС для транзиту до повернення до своїх країн походження”, – йдеться у заяві.

Більше того, Європейське агентство прикордонної та берегової охорони (Frontex) заявило, що готове допомогти всім державам-членам ЄС впоратися із ситуацією на їхніх кордонах.

У прес-релізі, опублікованому 28 лютого, Frontex зазначило, що може направити своїх офіцерів постійного корпусу протягом кількох днів у відповідь на можливі запити щодо підтримки держав-членів, які мають спільний кордон з Україною.

Лише через день Словацька Республіка звернулася до Frontex за підтримкою у вирішенні проблеми міграційного потоку.

У разі продовження війни в Україні, окрім Словаччини, до напливу мігрантів готові також Польща, Угорщина та Чехія.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Число ночівель туристів до ЄС у 2023 році було рекордним

Статистичне управління Євросоюзу (Eurostat) повідомляє, що туристи провели загалом...

У другій половині 2024 року запрацюють нові правила в’їзду до країн Євросоюзу

Країни Євросоюзу планують перехід на Entry/Exit System (EES) до...

Європейський Союз кардинально змінює правила в’їзду та виїзду

З другої половини 2024 року правила в'їзду до Шенгенської...

ЄС запустить систему в’їзду ETIAS не раніше 2025 року

Нову пропускну систему для відвідування країн ЄС, так звану...

Туризм у Європі майже вийшов на допандемійні рівні

Чотири роки тому пардемія коронавірусу повністю зупинила світовий туризм....