ГоловнаМіжнародні організаціїЄСЄС запровадив нові правила подорожей поїздами

ЄС запровадив нові правила подорожей поїздами

ЄС запровадив нові правила пасажирських перевезень на залізничному транспорті. Правила вже набули чинності та встановлюють комплексніший захист пасажирів при зриві поїздки.

Комісар з мобільності та транспорту Адіна Валеан заявила: “Нові правила покращать захист залізничних пасажирів, які зіткнулися із затримками, скасуваннями та пропущеними рейсами. Вони також краще відповідають потребам людей з обмеженими можливостями або обмеженою рухливістю”, йдеться у повідомленні на сайті ЄС.

Нові правила встановлюють:

У тих випадках, коли пасажирам не було запропоновано – протягом 100 хвилин з моменту переривання – рішення про те, як продовжити подорож, вони отримають нове право на самостійну зміну маршруту. У таких випадках пасажири тепер можуть самі організувати альтернативний проїзд залізницею або автобусом, і перевізник має відшкодувати “необхідну, доречну та розумну” вартість додаткового квитка.

Залізничні компанії, які кваліфікуються як “єдине підприємство”, тепер повинні пропонувати “наскрізні квитки”, а це означає, що пасажири мають більше прав, якщо вони запізняться на пересадку, включаючи право на відшкодування вартості квитка або компенсацію, на розміщення, якщо поїздка не може бути продовжена того ж дня.

Керуючі інфраструктурою та залізничні підприємства тепер мають надавати динамічну інформацію про дорожній рух та поїздки в режимі реального часу не лише залізничним підприємствам, а й продавцям квитків та туроператорам.

Розширюючи доступ до систем бронювання залізничних компаній, нові правила також дозволять продавцям та операторам готувати більш інноваційні пропозиції, такі як пакетні квитки, що охоплюють різних перевізників та комбінації стикувань.

Нова система також зміцнює механізми розгляду скарг та зміцнює зобов’язання національних властей співпрацювати у цьому відношенні.

Крім того, нова структура включає декілька нових положень, покликаних зробити залізничні перевезення зручнішими для людей з обмеженими можливостями або обмеженою рухливістю.

Залізничне підприємство, продавець квитків або туроператор не мають права вимагати, щоб така особа супроводжувалася іншою особою, за винятком випадків, коли це необхідно для дотримання встановлених правил доступу. У цьому випадку супроводжуюча особа має право на безкоштовний проїзд і місце поряд з людиною, якій вона допомагає.

Період попереднього повідомлення для запитів про допомогу також було скорочено до 24 годин, що значно коротше, ніж потрібно для інших видів транспорту (36 годин для автобусів та 48 годин для повітряного та водного транспорту).

Новий збір правил також передбачає спеціальні місця для зібраних велосипедів, що робить їх обов’язковими для всіх нових поїздів, замовлених після 7 червня 2025 року, а також для поїздів, які з цієї дати проходять серйозну модернізацію.

Нове законодавство також встановлює правила розробки залізничними підприємствами та національними властями планів збільшення та покращення перевезення велосипедів, а також інші рішення, що заохочують спільне використання залізниць та велосипедів.

Щоб створити рівні умови з іншими видами транспорту, у регламенті також уточнюється:

Залізничні підприємства не зобов’язані:

  • Виплачувати компенсацію за затримки чи скасування, спричинені “форс-мажорними обставинами”.
  • Це надзвичайні обставини, не пов’язані із роботою залізниці, такі як екстремальні погодні умови, пандемії та теракти. Це положення застосовуватиметься лише в тому випадку, якщо перевізник не може ні запобігти, ні уникнути – незалежно від вжитих запобіжних заходів – наслідків цих подій.
  • Страйк працівників залізничного перевізника не є надзвичайною обставиною. Положення про форс-мажору лише звільняє залізничну компанію від виплати компенсації за затримку чи анулювання, але не від інших зобов’язань.
  • Навіть у разі настання форс-мажору залізничному підприємству все одно доведеться відшкодувати вартість квитка або перенаправити пасажира на інший маршрут, а також надати допомогу.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

У Китаї жінок просять не робити макіяж у поїзді: залізничну компанію звинуватили у сексизмі

У Китаї стався скандал через рекламне відео державної залізничної...

З Хургади в Луксор запустять швидкісний поїзд, який доставляє туристів на екскурсії лише за 1 годину

Приємну новину для туристів, які прямують до популярної Хургади,...

“Укрзалізниця” перевезла рекордну кількість пасажирів до ЄС у 2022 році

2022 року "Укрзалізниця" перевезла близько 1,4 мільйона пасажирів до...