ГоловнаЄгипетУ Єгипті виявили ще один скарб стародавніх бронзових статуй та саркофагів

У Єгипті виявили ще один скарб стародавніх бронзових статуй та саркофагів

Велику колекцію стародавніх бронзових статуй та кольорових саркофагів виявили в єгипетській Саккарі, недалеко від столиці Каїра. Про це повідомляє Міністерство туризму та старожитностей Єгипту.

Цілу колекцію стародавніх статуй, виконаних з бронзи, а разом з ними — саркофаги, що добре збереглися, виявили археологи. Поселення Саккара, де й проводилися розкопки, знаходиться за 25 км на південь від Каїру. Це один з найбільших археологічних майданчиків регіону та найбільший похоронний комплекс у Єгипті.

За історію розкопок археологи виявили тут чимало реліквій, що належать єгипетським династіям, похованим у некрополі Саккара у минулому. Але нинішня, остання знахідка справила революцію в археології: це перше і найбільше в даному районі поховання бронзових статуй набагато пізнішого періоду — приблизно V століття до нашої ери.

Виявлені 150 статуй копіюють образи богів фараонів, у тому числі покровителя похоронних ритуалів Анубіса, бога медицини та рослинності Нефертума та бога сонця та повітря Амона.

Вони були виявлені єгипетською археологічною місією, яка працює тут із 2018 року.

Вчені також виявили бронзові горщики, які, як вважають, використовувалися під час молитовних ритуалів на честь богині жіночності та материнства Ісіди.

У 250 кольорових дерев’яних саркофагах добре збереглися мумії. Ще знайшли дерев’яні статуї і маски, пофарбовані золотою фарбою, десятки фігурок кішок.

Одна з значних знахідок – схованка з предметами епохи Нового царства, датованими XV століттям до нашої ери, включаючи бронзове дзеркало, браслети, намисто, сережки та браслети.

Більшість артефактів, включаючи бронзові статуї та саркофаги, виставлені на загальний огляд у Саккарі.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини