ГоловнаЄгипетКомп'ютерна томографія розкриває секрети мумії Аменхотепа Першого

Комп’ютерна томографія розкриває секрети мумії Аменхотепа Першого

Дослідники використовували цифрові технології, щоб уперше детально зазирнути всередину мумії фараона Аменхотепа Першого, яка до сьогодні залишалася розпакованою, повідомляють Reuters та Agence France-Presse з посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Frontiers in Medicine.

Сканування показало деталі зовнішності та муміфікації правителя 18-ї династії, який керував Єгиптом приблизно в 1525-1504 роках. до н.е. Він був сином Ахмосе Першого, засновника Нового царства.

Мумія Аменхотепа з прикрасами на лляній обгортці та похоронній масці була знайдена разом з муміями інших царів та цариць у схованці у Луксорі у 1881 році та привезена до Каїра.

Через зусилля щодо збереження оздоблення, це одна з кількох мумій правителів, які не були фізично розгорнуті та досліджені у сучасну епоху.

У 2019 році єгиптолог Захі Хавас та професор Каїрського університету Сахар Салім використали комп’ютерну томографію (КТ) для “цифрового розпакування” мумії перед тим, як перемістити її до нової колекції Національного музею єгипетської цивілізації в столиці.

Результати їх дослідження, опубліковані у вівторок, показують, що обличчя Аменхотепа схоже на обличчя його батька. Його смерть настала у віці 35 років, хоча точна причина залишається нез’ясованою, йдеться у заяві Міністерства туризму та пам’яток Єгипту. Також стає ясно, що Аменхотеп Перший був першим фараоном, якого бальзамували зі складеними руками, і що його мозок не був вилучений, на відміну від більшості правителів Нового царства.

Комп'ютерна томографія розкриває секрети мумії Аменхотепа Першого

Сканування також виявило 30 амулетів та коштовностей, похованих разом із мумією, включаючи пояс із 34 золотих намистин. Це вказує на те, що жерці 21-ї династії, які перепаковували мумію, подбали про збереження її прикрас. Під час перепоховання фіванські жерці знову прикріпили голову Аменхотепа та обробили інші пошкодження, завдані після смерті фараона, ймовірно, викрадачами гробниць.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

5 архітектурних шедеврів давнини, висічені з каменю

Майбутнє завжди хвилювало уми людства. Адже саме там все...

У Єгипті туристку заарештували в аеропорту за вивезення сувеніра

Вісім днів провела у поліційній ділянці Луксора туристка із...

З Хургади до Луксора запустять швидкісний поїзд

Приємну новину для туристів, які прямують до популярної Хургади,...

З Хургади в Луксор запустять швидкісний поїзд, який доставляє туристів на екскурсії лише за 1 годину

Приємну новину для туристів, які прямують до популярної Хургади,...

На єгипетському курорті затонув готель

Скандал із НП, на перший погляд, що звучить досить...