ГоловнаВізиЄврокомісія посилить контроль за зовнішніми кордонами Шенгенської зони

Єврокомісія посилить контроль за зовнішніми кордонами Шенгенської зони

Шенгенська рада 10 червня обговорить на чергових зборах нові можливості та інструменти управління Шенгенської зони. Обговорення буде проводитися на основі Доповіді про Шенгенську державу (State of Schengen Report), представлену Єврокомісією наприкінці травня.

«За останній рік ми зробили рішучі кроки щодо подальшого зміцнення системи управління Шенгенською зоною та відновлення довіри до цього найважливішого двигуна нашої економіки. Сьогоднішні звіти відображають непохитну прихильність до забезпечення того, щоб Шенген став сильнішим через безліч проблем, з якими він зіткнувся», — заявив заступник голови Єврокомісії Маргарітіс Схінас.

Пріоритетні дії до кінця 2023 року зокрема включають розробку нової ІТ-архітектури для забезпечення безпечного управління кордонами. Також планується проводити систематичні перевірки на зовнішніх кордонах усіх, хто прибуває.

Головний дорадчий орган Європи має намір покінчити з тривалим прикордонним контролем на внутрішніх кордонах, а також домогтися ухвалення зміненого Шенгенського кодексу про кордони.

Звіт про Шенгенську державу також визначає основні шляхи інтегрованого управління кордонами, включаючи прикордонний контроль, пошук та порятунок, аналіз ризиків, ЄС та міжнародне співробітництво, основні права, дослідження, інновації, освіту та навчання. Він також включає систематичні перевірки відповідних баз даних про всіх осіб, які перетинають зовнішні кордони ЄС.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини