ГоловнаВелика БританіяПодорожі перетворюються на тортури: розказано, коли туризм у Європі та США прийде...

Подорожі перетворюються на тортури: розказано, коли туризм у Європі та США прийде в норму

Про «гіршу кризу» заявляє авіагалузь «цивілізованого світу» – по всій Європі продовжуються серйозні збої, скасування тисяч рейсів, затримки та величезні по 8-10 годин черги в аеропортах. Криза перекинулася також і на США. Експерти очікують, що хаос триватиме не лише весь цей літній сезон, а й навіть не закінчиться і на початку 2023 року. Причина все та ж – європейські авіакомпанії та аеропорти, які масово скоротили персонал під час пандемії, поринули в хаос через швидке відновлення попиту з боку туристів. На фахівців, що залишилися, обрушується величезне навантаження, внаслідок чого багато хто з них починає страйкувати.

Все це в комплексі призводить до наступних наслідків:

«Подорожі все частіше перетворюються на тортури»

Великі аеропорти в таких містах Європи як Лондон, Амстердам, Рим та Франкфурт стикаються зі скасуванням рейсів та довгими пасажирськими чергами. У країнах (а це майже скрізь), де відчувається нестача персоналу в авіаційному секторі, подорожі все частіше перетворюються на тортури, йдеться у заяві Euronews. Серед основних проблем – брак персоналу в авіаційному секторі, і страйки решти. «Кілька європейських авіакомпаній та аеропортів зіткнулися із страйками в останні тижні, наступного місяця очікується ще більше скорочень поїздок», – йдеться у доповіді.

Крім того, як запевняють у доповіді, пандемія, що прорідила ряди персоналу авіапортів та авіакомпаній, продовжує надавати свою негативну дію на галузь. «Поки авіакомпанії попереджають про збої і триваліший час очікування через велику кількість пасажирів, деякі рейси просто скасовуються через брак персоналу в аеропорту, що змушує пасажирів повертатися до своїх будинків. Оскільки рейси іноді доводиться скасовувати в останню хвилину, деякі пасажири не знають, що їхні рейси було скасовано, доки вони не прибудуть до аеропорту. У результаті деякі авіаперевізники намагаються мінімізувати збої, скасовуючи рейси заздалегідь, але переважно пасажири змушені годинами чекати з перебоями в обслуговуванні в аеропортах. Скасування рейсів стає новою нормою – додають дослідники.

Заразні штами Covid-19 у Німеччині збільшують кадровий дефіцит

Як додають дослідники, фактор ковіда рано повністю викреслювати – не тільки багато співробітників втратили роботу під час кризи Covid-19, а й нинішнє зростання випадків Covid-19 в останні тижні чинять додатковий тиск на авіаційний сектор. Йдеться зокрема про Німеччину, де фіксується зростання нагоди варіанта Omicron – в результаті авіагалузь також повинна враховувати регулярні проблеми у персоналу та правила ізоляції. Така ситуація значно посилює кадрові проблеми у галузі.

Деякі німецькі політики пропонують, щоб федеральна поліція брала участь у контрольних перепустках в аеропортах і залучала іноземних робітників як рішення. Проте експерти зазначають, що ці екстрені заходи навряд чи вирішать багато структурних проблем у найближчому майбутньому.

Lufthansa та її дочірні компанії скасовують рейси

У результаті німецький нацперевізник Lufthansa та його «дочки» Eurowings та Swiss та британська EasyJet також змушені скасовувати рейси. Lufthansa була змушена скасувати 3000 із 80 000 регулярних рейсів у найбільших аеропортах Німеччини, аеропортах Франкфурта та Мюнхена. Очікується, що компанія скасує більше рейсів, оскільки хвиля Covid-19 ускладнює хронічний брак персоналу.

Відомо, що наглядова рада німецької авіакомпанії Lufthansa збереться 6 липня, щоб обговорити нинішній хаос в авіаперевезеннях та його економічні наслідки для компанії. За пандемію перевізник втратив понад 10 млрд євро, і від банкрутства його довелося рятувати державним кредитом на 9 млрд євро в цілому. Число персоналу в авіакомпанії скоротилося в масштабі 1 до 4 – і це не можна відновити миттєво.

Ситуація не повернеться до нормального русла до 2023 року

Такий прогноз також озвучили в Lufthansa, де співробітники кол-центрів скаржаться на нестерпні навантаження, а персонал на борту, а персонал на борту змушений розбиратися з обуреними туристами – настільки, що Lufthansa розгортає більше співробітників служби безпеки для захисту своїх співробітників. За оцінками Німецького економічного інституту, у німецьких аеропортах вже відчувається брак близько 7200 кваліфікованих робітників.

При цьому не менше 300 пілотів Lufthansa, як очікується, залишать компанію 1 серпня після ухвалення програми дострокового виходу на пенсію минулого року. А кількість охочих подорожувати лише зросте – відпустка у липні та серпні та шкільні канікули розпочнуться у більшості земель у Німеччині. У результаті Lufthansa не очікує, що ця ситуація нормалізується до 2023 року.

У Великій Британії буде скасовано до 10 000 рейсів

У Великій Британії, звідки і почався авіахаос, може бути скасовано до 10 тис. рейсів і постраждати 1,5 млн пасажирів. Тільки лондонський аеропорт Хітроу шукає понад 1000 співробітників у рамках підготовки до найзавантаженішого туристичного сезону наступних 2 місяців. А поки що деякі експерти з подорожей описують ситуацію в аеропорту Хітроу як «повний хаос» та «нульове обслуговування клієнтів».

При цьому працівники, чиї зарплати було скорочено під час пандемії та в умовах високої інфляції, виборюють свої права. Близько 700 співробітників профспілки British Airways планують «паралізувати» повітряний рух у Хітроу. Міністр транспорту Великобританії Грант Шаппс представив план із 22 пунктів для вирішення проблеми, а уряд планує допомогти швидше знайти та навчити нових працівників у галузі. Проте результатів туристи поки що не відчувають.

Страйки перекинулися на Францію

У паризькому аеропорту Шарль-де-Голль страйк наземного персоналу в четвер вже важко позначився на авіасполученні. Протягом дня було скасовано 17% регулярних рейсів та 10% зльотів та посадок. Також демонстранти блокували доступ до терміналів.

Працівники аеропортів оголосили страйк, оскільки хочуть підвищення заробітної плати та поліпшення умов праці. Профспілки також стверджують, що чисельність персоналу не збільшена відповідним чином у відповідь на пожвавлення трафіку. Профспілки вимагають чистого щомісячного підвищення зарплат на 300 євро. У результаті в аеропорту оголосили, що знову страйкуватимуть у період з 8 по 10 липня, співробітники субпідрядних компаній в аеропорту планують інші страйки в період з 13 по 17 липня. Очікується, що це спричинить більше збоїв для тих, хто подорожує на початку літа.

Проблеми в Іспанії, Бельгії, Італії, Португалії та Нідерландах

Нестача персоналу також призвела до проблем в аеропортах Іспанії, Бельгії, Італії, Португалії та Нідерландів. Минулими вихідними бортпровідники Ryanair провели триденний страйк в Іспанії, Португалії та Бельгії. Авіакомпанія Iberia зазначає, що 15 000 пасажирів у Мадриді не змогли вилетіти в період із травня по червень через відсутність співробітників поліції для проведення паспортного контролю.

У Нідерландах основний хаос викликаний нестачею персоналу в аеропорту Амстердама Схіпхол, авіакомпанії переносять свої рейси з аеропорту Схіпхол в інші міста.

Понад 1 100 рейсів було скасовано у США з п’ятниці

Хаос вже перекинувся і на США: авіакомпанії скасували понад 1 100 рейсів у США з п’ятниці, тоді як майже 11 000 рейсів було затримано. До свята Дня незалежності 4 липня хаос посилили масові перельоти. За даними FlightAware, близько 176 000 літаків було затримано принаймні на 15 хвилин у період з 1 по 29 червня, що еквівалентно 23% регулярних рейсів. За цей же період було скасовано понад 20 000 рейсів або приблизно 3%.

Міністерство транспорту США отримало 3105 скарг від пасажирів на авіакомпанії ще у квітні. Кількість скарг збільшилась на 300% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Авіакомпанії посилаються також на нестачу персоналу, кадрові проблеми в управлінні повітряним рухом, а також погану погоду.

За ковід авіаційна промисловість звільнила тисячі робітників у спробі скоротити витрати. Авіакомпанії втратили майже 200 мільярдів доларів за два роки, тоді як галузь звільнила тисячі робітників у спробі скоротити витрати. У результаті відновлення після пандемії призвело до ще гіршої кризи.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: Експерти назвали корисні властивості персиків для здоров’я.

Свіжі новини

Погода

Також читайте