ГоловнаВЕЛИКА БРИТАНІЯНезручні питання про російські гроші, пожертвувані на партію Бориса Джонсона

Незручні питання про російські гроші, пожертвувані на партію Бориса Джонсона

Витік документів про офшорні компанії поставила правлячу партію Бориса Джонсона в Великобританії перед незручними питаннями про пожертвування, зроблених одним з найбільших спонсорів, дружиною колишнього високопоставленого російського чиновника, повідомляє BBC.

Любов Чорнухіна пожертвувала Консервативної партії майже 1,9 мільйона фунтів стерлінгів з 2012 року. Документи так званих “Pandora Papers” показують, що за її особистим багатством стоїть її чоловік Володимир, який має фінансові зв’язки з близькими до Кремля людьми.

Адвокати Чорнухіної стверджують, що вона є громадянкою Великобританії і може розпоряджатися своїми грошима на свій розсуд.

Пожертви “відкрили” 48-річної Чорнухиній багато урядових двері. Завдяки своїй щедрості вона отримала право грати в теніс з Борисом Джонсоном і вечеряти з Терезою Мей, коли та була прем’єр-міністром. Однак до сих пір мало що було відомо про походження пожертв Чорнухіної.

Документи Pandora Peppers пов’язують цю пару з трьома трастами, мережею з 32 компаній і активами на суму понад 100 мільйонів фунтів стерлінгів.

Вони вказують на те, що джерелом багатства Чорнухіної є її 52-річний чоловік: в одному з електронних листів йдеться, що її “фінансово підтримує чоловік”, а в іншому вона представлена ​​як “домогосподарка”.

Серед документів – довідка про позику в 4 мільйони фунтів стерлінгів, який офшорна компанія Володимира Чорнухіна видала британській компанії його дружини. Інформація була зібрана програмою BBC “Панорама” спільно з газетою “Гардіан” після вивчення матеріалів “Pandora Peppers”, доступ до яких отримали 650 журналістів з усього світу через Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ). Витік майже 12 мільйонів файлів виявився однією з найбільших в сучасній історії офшорів.

На прохання прокоментувати факти про спонсорів, розкриті завдяки “Pandora Peppers”, Борис Джонсон відповів, що всі пожертви проходять належну перевірку відповідно до правил, встановлених, коли він був в опозиції.

Але правозахисники з Transparency International називають такі перевірки формальністю і кажуть, що правила можна легко обійти, якщо закрити на них очі.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter
- Реклама -
- Реклама -

Актуально про...

Погода

Схожі новини