ГоловнаCOVID Travel NewsСтали відомі туристичні пам'ятки, які туристи не зможуть відвідати у 2022 році

Стали відомі туристичні пам’ятки, які туристи не зможуть відвідати у 2022 році

Список туристичних визначних пам’яток, куди туристи так і не зможуть потрапити у 2022 році, представила CNN. Причому причина цього – зовсім не ковід: мова йде про ті популярні у туристів місця, які закриті на ремонт або модернізацію, а деякі з них постраждали від стихійного лиха або навіть закриті назавжди. Додамо, що список в основному складений у розрахунку на англо-американську аудиторію, тому до нього увійшли пам’ятки США, Великобританії та Австралії, не надто відомі українському туристу, але є й інші, доступніші. При цьому кожній закритій пам’ятці експерти намагалися підібрати альтернативу.

Список такий:

Сполучені Штати:

  • Смітсонівський музей авіації та космонавтики (Вашингтон, округ Колумбія) – популярний музей у столиці США знаходиться у процесі масштабної семирічної реконструкції. Музей буде закрито щонайменше шість місяців у 2022 році. Коли роботи буде завершено, на місці буде близько 1400 нових об’єктів. Як альтернативу туристам рекомендують інші музеї Вашингтона – такі як Музей Хіршхорна та Сад скульптур, а також Національний музей історії та культури афроамериканців.
  • Сходи Хайку (Оаху, Гаваї): це, ймовірно, визначна пам’ятка з найдавнішим терміном закриття – гарна пішохідна стежка на острові Оаху, яку називали «драбиною в небеса», страждала від надмірного туризму ще в 80-х роках минулого, двадцятого століття. Тоді ж її офіційно закрили для туристів – проте багато хто проникав на сходи неофіційно, були й нещасні випадки. У результаті «сходи в небеса» закриють для туристів назавжди – міська рада столиці Гаваїв Гонолулу вирішила розібрати сходи у 2022 році. Але для туристів залишаться доступні «багато красивих та менш ризикованих походів островами» – зазначає видання.
  • Оглядовий майданчик One Liberty (Філадельфія) – ця пам’ятка закрилася через пандемію коронавірусу – оглядовий майданчик розташований на 57 поверсі в центрі міста, і, як заявляють її власники, кількість туристів дуже скоротилася. Альтернативою назвали найближчий оглядовий майданчик City Hall Tower.

Європа

  • Стежка Сталхеймсклейва (Вестланд, Норвегія) – прогулянковий маршрут у регіон Вос в Норвегії приваблював чимало туристів. Правда, їм доводилося бути готовими до труднощів – оскільки це одна з найкрутіших доріг Скандинавії. Вона з’єднує два мальовничі водоспади в долині Нерейдален, внесеній до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і відрізняється високими підйомами та крутими поворотами. 2022 року маршрут закриють, оскільки на ньому будуть проводити ремонтні роботи. Дата повторного відкриття поки що невідома. Як додає видання, при цьому «в Норвегії не бракує гарних місць на свіжому повітрі».
  • Курган Мармурової арки (Лондон, Великобританія) – найновіша, найсміяніша і найдовша визначна пам’ятка британської столиці остаточно закриється в січні 2022 року. Відкриваючи її в липні 2021 року, її позиціонували як «пишне відокремлене місце на відкритому повітрі з витворами мистецтва та краєвидами на Гайд-парк». Але кінцевий результат розчарував туристів – вони висміяли у соціальних мережах цю «недобудовану купу уламків».

Азіатсько-Тихоокеанський регіон

  • Острів Фрейзер (Квінсленд, Австралія) – насамперед відзначає видання. А далі коментує – «це шахрайство – Острів Фрейзера нікуди не подівся». Просто пам’ятка змінила назву і тепер називається К’Гарі. І можливо, буде доступна для туристів у 2022 році – якщо відкриється разом з усією Австралією.
  • Жовтий гарбуз (острів Наосима, Японія) – а ось цю розтиражовану в інтернеті скульптуру японської художниці Яєї Кусама – яскраво-жовтий гарбуз у дрібний горошок, що раніше розташовувався на пристані Наосима, «острова мистецтва» у
  • Внутрішньому морі Сето, туристам побачити не вдасться . У серпні сильний тайфун забрав гарбуз у море. Втім, роботи художниці Кусами знаходяться у музеях та галереях по всьому світу, включаючи Тейт Модерн у Лондоні та Музей Броуда у Лос-Анджелесі.
  • Трамвай Peak Tram (Гонконг) – одна зі знакових визначних пам’яток Гонконгу – трамвай-фунікулер, який доставляє відвідувачів до найвищої точки острова, також недоступний туристам. Працювати він почав ще 1889 року, а відомі червоні металеві вагони були запущені 1989 року, до 100-річчя від дня заснування оригінального фунікулера. Проте у червні 2021 року фунікулер закрили на ремонт, і досі немає точної дати, коли він відкриється.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Лікар розповів як одна груша на день творить чудеса з нашим організмом».

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода