ГоловнаLifeStyleЧому в ілюмінаторах літаків є дрібні отвори, розповів експерт

Чому в ілюмінаторах літаків є дрібні отвори, розповів експерт

Напевно, багато авіапасажирів помічали дрібні отвори внизу ілюмінатора літака. Але навіщо потрібні ці крихітні дірочки і чи небезпечна їхня наявність? Таким питанням поставилися цікаві туристи. Про те, яку функцію вони мають, розповів авіаексперт.

За словами фахівця, для паніки причин немає. Мініатюрні отвори скла – це частина продуманої системи. Наприклад, вони дозволяють волозі виходити з літака, запобігаючи утворенню туману на вікні. А ще, як пояснив авіаексперт Марк Ванхенакер, така конструкція допомагає літаку контролювати тиск повітря зовні.

“Кожне вікно складається з трьох різних акрилових шарів, і тільки середній містить вентиляційний отвір. Невеликий проміжок допомагає регулювати атмосферу високого тиску в літаку, що робить політ набагато комфортнішим для пасажирів.

Два зовнішні вікна кабіни спроектовані таким чином, щоб стримувати цю різницю в тиску між кабіною та небом. І середнє, і зовнішнє скло досить міцне, щоб витримувати різницю самі по собі, але в нормальних умовах цей тиск витримує зовнішнє скло завдяки вентиляційному отвору в середньому склі», – заявив експерт.

Раніше вчені озвучили причину холоду на борту літака. Так, вони виявили закономірність, яка зв’язує температуру на борту із станом організму людини. З’ясувалося, що висока температура і тиск у салоні підвищують ризик гіпоксії (знижений вміст кисню в організмі) у тих, що летять.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода