ГоловнаТуреччинаВсе занадто дорого: знаменитий курорт Туреччини залишився порожнім, незважаючи на пік туристичного...

Все занадто дорого: знаменитий курорт Туреччини залишився порожнім, незважаючи на пік туристичного сезону

Турсектор Бодрума вкрай розчарований низьким завантаженням курорту під час пікового туристичного сезону цього літа – на турецьких довгих вихідних. Заповнюваність готелів не перевищує 60%, в основному це іноземні туристи з Європи, а місцеві туристи на курорт взагалі не приїхали, щоб заповнити пляжі та дати заробити місцевим торговцям. Місцеві жителі однозначно називають причину провалу – для них у Бодрумі все стало надто дорого.

«Пляжі залишалися порожніми під час свята, яке ризикує стати гіршим за останні 40 років в регіоні. На пляжах Бодрума, де в колишні роки не було де зробити крок, невелика кількість іноземних туристів та експатів з Німеччини та Нідерландів проводять спокійний відпочинок. Заповнюваність у багатьох об’єктах не перевищує 60%», – розповідають у турецьких ЗМІ.

Місцеві туристи, на яких розраховували на курорті причини спаду пояснюють однозначно – все занадто дорого. Як прокоментував Мехмет Йилмазоглу, який приїхав до Бодрума зі своєю дружиною та сином зі Стамбула, ситуація така: «Ми зупиняємося в пансіонаті. За три дні 3 особи заплатили 7 тисяч турецьких лір. Ми приїхали своєю машиною, але вартість палива зросла втричі в порівнянні з минулим роком. Також нам довелося заплатити 600 лір, щоб з’їсти обід на трьох осіб у звичайному ресторані. Я думаю, що це буде наша остання відпустка або ми зможемо заощадити гроші та їздити у відпустку кожні 3-4 роки». Нагадаємо, офіційний курс турецької ліри до гривні – 1.70 гривень за ліру.

Іноземні туристи також не та категорія, яка готова поповнювати гаманці місцевих підприємців. Іноземні туристи на пляжах переважно з Нідерландів, Бельгії та Німеччини. «Я працюю тут уже 22 роки. Я ніколи не бачив такого поганого відпочинку. У нормальні часи в ці дати на пляжі не було б місця, нас бронювали б за два чи три дні… Зараз на 60 шезлонгах сидять 6 людей, і вони п’ють воду», – поскаржився турецький підприємець, який керує пляжним клубом на пляжі Гумбет.

Аналогічні проблеми і в інших представників курортної індустрії – наприклад, екскурсії на човнах. Ціни на щоденні човнові тури подорожчали з 150-200 лір минулого року, до 300-330 лір – і попиту також немає. «Під час свята 30-40 човнів завжди коштували 30-40 доларів і вирушали. Сьогодні ми ледве підняли шість човнів, половина їх заповнена. Як у човнових туроператорів, у нас ніколи не було найгіршого відпочинку», – бідкаються підприємці Бодрума.

Свіжі новини

Погода

Також читайте